У Луцьку чоловіку зробили інноваційну операцію суглобів

2.3.2021 в 12:28 Суспільство

У Волинському обласному госпіталі ветеранів війни чоловіку зробили інноваційну операцію із заміни тазостегнових суглобів

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці медзакладу.

27 лютого хірурги госпіталю замінили 31-річному пацієнту обидва тазостегнових суглоби, які були зруйновані асептичним некрозом. Чоловіку загрожувала важка інвалідність. Операцію зробили, застосовуючи технологію мінідоступів, яка дає можливість уникнути травматизації м’язів, значно зменшити крововтрату та встановити ендопротези через невеликі розрізи менше 10 см.

Хірург ортопед-травматолог, завідувач хірургічного відділення госпіталю Олександр Кругляк розповів, що своїм завданням лікарів було збереження працездатності пацієнта.

“Зважаючи на молодий вік чоловіка, ми вирішили застосувати методику SuperPATH. Це мінідоступ з мінімальною травматизацією м’яких тканин. Тобто, розсікається тільки шкіра та підшкірна клітковина, а м’язи розшаровуються, і надсікається верхня частина капсули кульшового суглоба. Це, по-перше, маленький розріз (5 см), невелика крововтрата. По-друге, не травмуються м’язи і хлопець вже в перший день зміг вставати і самостійно йти. На третій день після операції об’єм рухів у нього практично такий, як у здорової людини. Він самостійно встає, ходить. Дякуємо фахівцеві відділення ортопедичної артрології та ендопротезування Інституту патології хребта і суглобів імені професора Ситенка з Харкова, який знайшов можливість приїхати та поділитися з нами своїм досвідом”, – каже Олександр Кругляк.

Пацієнт Ігор Сухецький, житель села Штунь Любомльського району пов’язує своє захворювання із службою у війську. У 2014-му році його мобілізували, у складі 51-ї Володимир-Волинської бригади (нині – 14-ї) він потрапив до Іловайська. Однак, групи інвалідності, яка пов’язана з військовою службою, чоловік не має.

За словами чоловіка, після операції він почувається, йому нічого не болить. Ігор Сухецький сам встає та потроху ходить. Лікарі кажуть, що його реабілітація триватиме близько трьох місяців.

Раніше повідомлялося, що у Львові робот-хірург Da Vinci прооперував першого пацієнта.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин