У Криму в Інкерманському кар’єрі закінчилася вода

5.1.2021 в 11:55 Політика

У м.Інкермані під Севастополем з вапнякового кар’єру, який свого часу перетворився на водосховище, зникла вода

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Водозабірні споруди на березі озера демонтували.

Воду з водойми в колишньому Інкерманському кар’єрі окупаційна влада почала забирати наприкінці листопада 2020 року. Водозабір пропрацював близько місяця, менше очікуваного терміну. На початку грудня окупаційна російська влада Севастополя повідомила, що за тиждень з озера вдалося викачати близько 80 тисяч кубів води. Раніше повідомляли про намір забрати з озера мільйон кубів.

Як повідомляє ЗМІ, жителі Інкермана виступали проти рішення окупаційної російської влади Севастополя забрати воду з озера в колишньому кар’єрі.

Інкерманський вапняно-ракушечниковий кар’єр сталінської залізниці почали розробляти в травні 1944 року для видобутку будівельних матеріалів для відновлення народно-господарських об’єктів Криму, в першу чергу Севастополя.

Раніше Україна забезпечувала до 85% потреб Криму та Севастополя в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році постачання води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку та підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму майже вичерпались запаси питної води.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин