У кожного п’ятого COVID-пацієнта діагностували психічні захворювання

11.11.2022 в 13:47 · 26Переглядів Суспільство

Майже вдвічі більше психічних розладів за останні три місяці діагностовано серед тих, хто мав позитивний результат COVID-19 - дослідження

Про це повідомляє “BBC” з посиланням на дослідження Оксфорда.

Згідно з дослідженням мільйонів медичних карт пацієнтів в США, кожна 17-а людина, котра перехворіла Covid-19, має поставлений діагноз тривожність, депресія або безсоння.

За словами дослідників, це приблизно вдвічі вище ризику інших захворювань.

Несподівано вони також виявили, що у існуючих психіатричних пацієнтів на 65% більше шансів отримати діагноз Covid-19. Дослідники припустили, що це може бути пов’язано з їх фізичним здоров’ям або ліками, котрі призначаються для лікування розладів. Команда Оксфорда вважає, що їм слід приділяти належну увагу. Але вони не стали просити психіатричних пацієнтів прикриватися або думати про себе як про надзвичайно вразливих.

Професор психіатрії Оксфордського університету Пол Харрісон, провідний автор дослідження, сказав, що люди, які перенесли Covid-19, “будуть піддаватися більшому ризику проблем з психічним здоров’ям“.

Навіть ті, хто не потрапив до лікарні з Covid-19, мали вищий ризик.

І результати, опубліковані в Lancet Psychiatry, швидше за все, були “заниженими оцінками фактичного числа випадків“, хоча досвід пацієнтів в інших країнах міг відрізнятися.

«Психологічні стресори»

Дослідники відстежували 62000 осіб з Covid протягом трьох місяців після постановки діагнозу та порівнювали їх з тисячами людей з іншими захворюваннями, такими як грип, камені в нирках та переломи.

Пропорції з діагнозом психічного захворювання були наступними:

  • 18% хворих Covid
  • 13% хворих на грип
  • 12,7% з переломом

За винятком тих, у кого раніше було діагностовано захворювання і у яких виник рецидив, це були:

  • 5,8% хворих Covid
  • 2,8% хворих на грип
  • 2,5% людей з переломом

Найбільш частим діагнозом було занепокоєння, яке включало:

  • розлад адаптації
  • генералізований тривожний розлад
  • пост-травматичний стресовий розлад
  • Дещо рідше зустрічалися розлади настрою.

“Нам терміново необхідні дослідження для з’ясування причин і визначення нових методів лікування“, - сказав професор Харрісон.

Д-р Майкл Блумфілд з Університетського коледжу Лондона сказав, що зв’язок, ймовірно, було викликано “комбінацією психологічних стресорів, пов’язаних з цією конкретною пандемією та фізичними наслідками хвороби”.

Також раніше повідомлялося, що в Україні по лікарнях майже 30 тисяч хворих на COVID-19.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин