У Карпатах десяту добу шукають заблукалого туриста-лижника

22.2.2021 в 13:51 Суспільство

В українських Карпатах в районі гори Гемба на Закарпатті впродовж уже десятої доби поспіль шукають заблукалого туриста з Києва

Про це повідомила речниця ДСНС у Закарпатській області Наталія Батир.

Він разом із другом, якого вдалося знайти, загубився в ніч на 14 лютого.

Так, наразі залучили 5 людей — це одне рятувально-гірське відділення — та одну одиницю техніки. За словами речниці, оперативні пошуки відбуваються впродовж трьох діб, а далі пошукові операції з залученням всієї можливої техніки та людей здійснюються упродовж семи днів.

Чи продовжувати — вирішує керівництво Держслужби з надзвичайних ситуацій. Наталія Батир зазначила, що поки не може сказати, скільки ще триватимуть пошуки, оскільки це рішення ухвалює керівництво. Також, за її словами, у горах залишається складна погода.

“У горах -20-25 градусів морозу, хуртовина, вдень випадає понад 30 см снігу. Сліди, які були знайдені на третю добу, замело снігом, і встановити навіть шляхом зондування поверхні неможливо, чи пішла людина далі, чи залишилася на місці”, — розповіла Наталія Батир.

Учора, 21 лютого, рятувальники розвідали місцевість, де тривають пошуки, на гелікоптері Н-225.

Слід нагадати, що двоє киян заблукали в ніч із 13 на 14 лютого поблизу села Березники на схилі гори Гемба під час катання на лижах. 14 лютого рятувальники знайшли одного туриста у задовільному стані здоров’я.

Під час пошукової операції групи обстежили схили, підніжжя та хребти гір Жид Магура, Мала Гемба та Гемба. Також рятувальники обстежують місцевість на наявність сходження лавин чи падіння снігових карнизів.

Раніше повідомлялося, що на Закарпатті четверту добу шукають зниклого туриста.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин