У Харкові суд знову визнав незаконним повернення проспекту імені Жукова

29.9.2021 в 15:51 Суспільство

Другий апеляційний адмінсуд у Харкові 28 вересня визнав незаконним повернення назви проспекту Петра Григоренка імені Георгія Жукова

Про це повідомила Харківська міська рада.

Ідеться про рішення міськради від 24 лютого 2021 року, яким вона вкотре спробувала повернути проспекту ім’я Жукова. 10 червня Харківський окружний адміністративний суд визнав його протиправним і скасував повернення назви. Відтак міськрада звернулася до апеляційного суду.

У міськраді також заявили, що апеляційний суд нібито не надав можливості під час засідання їхнім представникам надати повноцінні пояснення своєї скарги та недостатньо дослідив усі обставини справи.

Хто такий Жуков?

Це радянський полководець і державний діяч. Під час Другої світової війни Жуков примусово мобілізував українських селян віком від 15 до 55 років і кидав їх на штурм без військової форми та з мінімальним озброєнням на добре підготовлені німецькі війська.

У народі ці формування із зігнаних селян називали “піджачниками”, “чорносвитниками”, “чорною піхотою”. Окрім злочинів проти українського населення, історики приписують Жукову жорстокість щодо полонених, грабунок окупованих територій та випробування зброї на людях.

Раніше повідомлялося, що мерія Харкова відновила назву проспекту Маршала Жукова.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин