У Донецьку відбувається перший “військовий призов ДНР”

7.4.2023 в 17:51 Суспільство

Перший військовий “призов” молоді до збройних формувань угруповання “ДНР” – “пробний та тільки добровільний”

Про це розповів ватажок угруповання Денис Пушилін, цитує Радіо Свобода.

На диво, так званий військовий “призов” на непідконтрольній частині Донецької області чітко співпав з ескалацією бойових дій на лінії розмежування та стягуванням російських військ до кордонів України та у Крим. Забирати до збройних формувань планують хлопців 1994-2003 років народження. Що зараз відомо про цей “призов” та що про це кажуть жителі ОРДЛО.

Рішення про оголошення “призову” гібридна адміністраця ОРДЛО оприлюднила ввечері 1 квітня 2021 року. Але підготовка до нього почалася ще у грудні 2020-го.

Тоді угруповання “ДНР” внесло зміни до низки своїх «законів», що стосуються організації “Збройних сил” та призову жителів “на військову службу”.

На прес-конференції 7 квітня Пушилін дав деякі роз’яснення щодо цього “призову”. За його словами, є великим прорахунком, що його не було останні 7 років, бо чоловіки, що живуть в ОРДЛО, “мають вміти тримати зброю у руках”.

“Призов планувався вже давно, у нас і без того 7 років був великий проміжок, коли наших молодих людей не призивали до збройних сил. Це дуже велика розкіш як для воюючої «держави», так і якщо орієнтуватися на наступні покоління” – заявив Пушилін.

Він також підтвердив, що цього разу призивають лише 200 людей і лише на добровільній основі.

На донецьких сторінках у соцмережах так званий «призов» досить жваво обговорюють вже тиждень. Потік коментарів не припиняється, і варіюються вони від підтримки на рівні висловлювань: “не служил - не мужик”, пацифістських на кшталт: “призыв - лишь способ набить карманы и озолотить военкоматы” до явно ворожих щодо так званих “республік” до їхнього керівництва. Ось лише кілька з тисяч гілок обговорень у донецьких чатах Telegram та великих пабліках Вконтакті.

Звісно, одразу виникли запитання щодо можливості виїхати за межі ОРДЛО тим, хто може підпадати під “призов”, та перепони, які можуть цьому чинитися.

У кількох чатах одночасно виникли питання щодо виїзду з ОРДЛО з урахуванням «призову»

Раніше повідомлялося, що організатор референдуму за “ДНР” переміг на довиборах у Раду в Донецькій області.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин