У цей день в 1938 році створили першу ксерокопію

22.10.2022 в 12:41 Суспільство

22 жовтня 1938 року в імпровізованій лабораторії, розташованій в підсобному приміщенні готелю “Асторія” в Нью-Йорку, американський адвокат Честер Карлсон створив перший апарат для отримання копій паперових документів

Про це на сайті НАРАЗІ.МЕДІА.

Його робота базувалась на методі сухого електростатичного друку, що пізніше отримав назву “ксерографія”.

В 1930 році Честер Карлсон закінчив Каліфорнійський Технологічний інститут зі ступенем бакалавра з фізики й певний час працював у компанії Bell Telephone Laboratories в Нью-Йорку, звідки був звільнений з початком Великої депресії. В 1936 році він вступив до нью-йоркської юридичної школи, після закінчення навчання в якій в 1939 році зі ступенем бакалавра в галузі права влаштувався у патентний відділ компанії PR Mallory Company (нині — Duracell).

Працюючи з великою кількістю документів, Карлсон зіткнувся с проблемою копіювання складних технічних креслень, що наштовхнуло його на думку пошуку якогось технічного рішення, яке б спрощувало цей кропіткий процес. Після чотирьох років експериментів, які Карлсон проводив зі своїм приятелем, безробітним інженером м з Австрії Отто Корнеі, був розроблений пристрій для копіювання паперових документів, котрий був успішно протестований 22 жовтня 1938 року в імпровізованій лабораторії, розташованій в підсобному приміщенні косметичного салону готелю “Асторія” в Нью-Йорку — на цинковій пластині, вкритій сіркою, був створений електростатичний заряд, після чого пластина засвічувалася і в місцях заряду вугільні пилинки створили надпис “10-22-38 ASTORIA”.

Тривалий час Карлсон безрезультатно намагався продати свій винахід і лише після отримання патенту в 1942 році зумів зацікавити компанію Battelle Institute зі штату Огайо, яка профінансувала удосконалення методу “електрографії”, після чого в 1947 році ліцензію на його подальшу розробку придбала компанія Haloid Company з міста Рочестер (штат Нью-Йорк), що займалась виробництвом машин для фотодруку, і яка через два роки випустила перший копіювальний апарат під назвою “Model A”.

Попри те, що процес роботи з “Model A” передбачав 39 ручних операцій для отримання копій, винахід Карлсона виявився настільки перспективним, що власник компанії Джозеф Вільсон придумав для нього нову назву “омпанія була перейменована у Rank Xerox, а згодом — просто у Xerox. 16 вересня 1959 року у Нью-Йорку в готелі “Sherry-Netherland” вона продемонструвала перший успішний промисловий копіювальний апарат “Xerox 914”, який докорінно змінив документообіг, — за годину він робив 136 копій розміром 229 мм х 356 мм. Апарат був громіздкий, важив 294 кг, дорогий (27 500 доларів), часто самозагорався, проте здійснив технологічну революцію — для отримання копії на звичайному папері достатньо було натиснути лише одну кнопку.

Честер Карлсон залишався консультантом Xerox до своєї смерті в 1968 році, заробляючи по 1/16 цента за кожну копію, зроблену будь-де у світі. Ставши досить заможною людиною, він витратив майже всі зароблені 160 мільйонів доларів (близько 1,4 млрд в цінах 2015 року) на благодійність в галузі медицини, освіти й релігії.

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія побудує перший у світі парк розваг на нафтовій вежі.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин