У Британії монетний двір добув золото з електронного сміття

21.10.2022 в 17:11 Різне

Королівський монетний двір Великобританії підписав контракт з канадським стартапом Excir на видобуток золота та інших цінних металів з викинутих смартфонів, ноутбуків і інших пристроїв

Про це пише BBC.

Під час тесту вдалося отримати золото чистої проби - 999,9. 

Особливість технології в тому, що метали можна добути при кімнатній температурі на території монетного двору. Тобто електронне сміття не потрібно буде відправляти за кордон для перероблювання на плавильних заводах.

Цього року люди в усьому світі викинуть електронне сміття вагою з Велику китайську стіну - 57,4 мільйона тонн. Згодом обсяг відходів буде тільки зростати — попит на техніку щорічно підвищується на 3%. До 2030-го маса відправленої на звалища електроніки складе 74 мільйони тонн.

При масштабуванні технології Excir з непотрібних пристроїв можна буде витягувати паладій, мідь і срібло. Директор монетного двору Енн Джессоп вважає, що перероблювання електронного сміття допоможе вирішити одну з найсерйозніших екологічних проблем світу і зберегти природні ресурси.

Раніше повідомлялося, що на Канарських островах дроном спробують врятувати виснажених собак, які опинилися посеред лави.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин