У Білорусі засудили 16-річного підлітка до 5 років колонії

22.2.2021 в 17:51 · 16Переглядів Суспільство

У Білорусі до 5 років ув’язнення у виховній колонії за нібито “масові заворушення” засудили 16-річного Микиту Золотарьова

Про це повідомляє “Радыё Свабода” та правозахисний центр “Вясна“.

Відзначається, що після оголошення вироку Золотарьов впав в істерику. Він кинувся до ґрат і крикнув: “Випустіть мене звідси!”.

Крім того 25-річного Дмитра Корнєєва засудили на 8 років колонії суворого режиму. 28-річного Леоніда Ковальова – до 6 років позбавлення волі.

Жителів Гомеля, району та міста Добруш звинуватили в масових заворушеннях, насильству по відношенню до міліції, протиправних діях з горючими речовинами ( “коктейлями Молотова”), Леонід Ковальов звинувачувався також в “залученні неповнолітнього в протиправну поведінку”.

За статтею 364 Кримінального кодексу РБ (насильство по відношенню до міліції) обвинувачених виправдали.

Всі троє, за словами прокурора, відгукнулися на заклики з Telegram-каналів і тому взяли участь у “масових заворушеннях”, які супроводжувалися “погромами, підпалами, збройним опором владі”.

Держобвинувач зазначив, що Ковальов намагався “навмисно зняти відео”, а потім розмістити його в Інтернеті “з метою пропаганди злочинної діяльності”.

16-річний Микита Золотарьов страждає на епілепсію. Його батько повідомив журналістам, що Микиту побили співробітники міліції і СІЗО. Адвокат подав скаргу, але складу злочину влада не виявила. Микита розповів суду, що його били не тільки в серпні, але і 29 грудня в Гомельському СІЗО. Підліток також заявив в суді, що в СІЗО йому не давали таблетки.

У своїх виступах адвокати заявили, що дії їхніх клієнтів не є злочином за статтею 293 Кримінального кодексу, де масові заворушення пов’язані з “погромами, підпалами, умисним знищенням майна, озброєним опором”.

Раніше повідомлялося, що у Білорусі журналісток засудили до двох років колонії за стрім протестів.

Стрічка новин

Стрічка новин