У 1/3 людей, які перехворіли на COVID-19, з’явилися психічні розлади

8.4.2023 в 11:51 Суспільство

Група дослідників з Оксфордського університету виявила, що у майже 34% людей, які перехворіли на COVID-19, виявили погіршення ментального здоров’я

Результати дослідження опублікували у науковому виданні The Lancet.

Зокрема вчені проаналізували дані 236 379 пацієнтів (переважно з США), у яких діагностували COVID-19. Як виявилось, у 33,62% людей протягом шести місяців виявили неврологічні стани або психічні захворювання. Причому у 12,84% людей такі діагнози ставили вперше.

Результати дослідження також показують, що погіршення ментального здоров’я пов’язане із важкістю перебігу хвороби у пацієнтів.

Найбільш поширеними діагнозами після COVID-19 були тривожні розлади (зустрічаються у 17% пацієнтів), розлади настрою (14%), розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин (7%) та безсоння (5%).

Дослідники також помітили, що люди, що перехворіли на COVID-19, мали на 44% більший ризик розвитку неврологічних та психічних захворювань у порівнянні з людьми, які хворіли на грип, та на 16% більше шансів у порівнянні з людьми з іншими інфекціями дихальних шляхів.

Однак це не означає, що коронавірус впливає на розвиток будь-яких неврологічних захворювань. Наприклад, дослідники не знайшли зв’язку між COVID-19 та хворобою Паркінсона та синдромом Гійєна-Барре.

Автори дослідження кажуть, що їхнє відкриття має допомогти медикам зрозуміти наслідки коронавірусної хвороби, які можуть проявлятися не одразу. Доктор Джонатан Роджерс з Університетського коледжу Лондона, який не брав участі у дослідженні, зазначив, що багато розладів, виявлених у дослідженні, як правило, є хронічними або рецедивними, а тому “наслідки COVID-19 можуть бути з нами протягом багатьох років”.

Раніше повідомлялося, що на Київщині використали всі дози вакцини проти COVID-19.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин