Суд звільнив антимайданівця “Топаза” від кримінальної відповідальності

22.9.2021 в 11:01 Суспільство

Дарницький районний суд Києва 21 вересня звільнив Ігната Кромського, на прізвисько “Топаз”

Про це пише Watchers Media, а також розповів адвокат Олександр Шадрін у коментарі UNN.

Кромському інкримінували ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу. За такий злочин передбачене покарання до 5 років обмеження або позбавлення волі.

У цій справі йдеться про викрадення Владислава Іваненка, якого «тітушки» помилково прийняли за активіста Майдану. Його викрали 21 січня 2014 року неподалік станції метро “Петрівка” (тепер “Почайна”. Іваненка вивезли до лісу, катували та вимагали “зізнань” стосовно джерел фінансування Євромайдану. Згодом “тітушки” його відпустили.

За версією слідства, Кромський був пособником групи “тітушок”, яка викрала, утримувала та катувала Іваненка.

На попередньому судовому засіданні, 11 серпня, Шадрін подав низку клопотань до суду. Спершу він просив звільнити “Топаза” від кримінальної відповідальності через сплив строків давності. Відтак просив направити справу до Верховного суду для зміни підсудності або відразу скерувати в один із судів Харкова для розгляду.

Окрім того, Шадрін наполягав на поверненні обвинувального акту прокурору на доопрацювання. Він заявив, що йому як законному захиснику не відкрили всі матеріали справи. Обвинувачений Кромський заявляв у суді, що бажає, аби провадження закрили.

Натомість прокурорка Юлія Малашич на слуханні Дарницького суду заявила, що обрахунок строків давності має відбуватися за кожен злочин окремо.

Йдеться про те, що Кромський був також засуджений за участь у подіях “руської весни” у Харкові навесні 2014 року, — операції, яка мала на меті створити підґрунтя для введення російських військ у регіон.

Проте суд пішов назустріч Кромському і звільнив його від кримінальної відповідальності та закрив справу.

Раніше повідомлялося, що у Парижі за посилених заходів безпеки стартує суд над джихадистами.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин