Сьогодні відзначається День Матері

9.5.2023 в 17:33 Ексклюзив

Свято матері відзначається кожну другу неділю травня

Про це повідомляє НАРАЗІ.МЕДІА.

Історія свята

Історичний контекст свята сягає часів Давньої Греції, де існував культ богині землі Геї, яка вважається матір’ю всіх богів, вона також породила небо, море, гори і людей.

У XVII–XIX ст. у Великобританії вшановували матерів у четверту неділю Великого посту, яку також називали Материнською неділею.

1872 року у США пацифістка Джулія Уорд запропонувала виокремити день для вшанування єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі, проте така концепція не була підтримана. 1907 року Анна Джарвіс після смерті своєї матері, громадської діячки у сфері охорони здоров’я, виступила з пропозицією присвятити один день для вшанування найважливішої людини у житті кожного — матері. 1910 року День матері був вперше визнаний як офіційне свято у штаті Вірджинія, а у другу неділю травня це свято почали відзначати після Першої світової війни не тільки у США, а й у Європі.

День Матері відзначають другої неділі травня, який уважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. У травні, коли Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві та відзначають День Матері.

День матері в Україні

Вперше вшанування матерів в Україні відбулося 1929 року у Львові з ініціативи Олени Кисілевської, редакторки тижневика “Жіноча доля”, та на Тернопільщині. Свято набуло поширення завдяки діяльності таких організацій, як “Просвіта”, “Сокіл”, “Пласт”, які організовували його урочисте святкування.

1939 року свято у СРСР заборонили, остаточно воно повернулося до нас з указом Президента від 10 травня 1999 року, який підтримав ініціативу Державного комітету України зі справ сім’ї і молоді, а також організацій “Спілка жінок України”, “Спілка українок”.

Традиції святкування

Матір — найрідніша людина, яка завжди підтримає та подарує тепло та турботу, у цей день діти вітають своїх матерів, роблять приємні вчинки та дарують подарунки на знак поваги та любові. Звичайно, про батьків треба пам’ятати завжди, не тільки у святковий день. У цей день вітають і вагітних жінок, які тільки готуються стати мамою.

У деяких країнах є свої традиції святкування: у Мексиці служать особливі католицькі меси, під час яких оркестр виконує “Las mananitas” та для всіх матерів справляють святковий обід, а у США та Австралії у цей день на одежу прикріпляють квітку гвоздики (будь-якого кольору, окрім білого, адже квітку такого кольору обирають ті, чия мати померла).

Матері-рекордсменки

Наймолодшою мамою у медичній історії 1939 року стала перуанка Ліна Медіна, яка народила хлопчика, коли їй було лише 5 років і 7 місяців.

2019 року найстаршою мамою стала 101-річна італійка, яка народила 4-кілограмову дитину після пересадки яєчників. Це її 17-та дитина.

Найбільше у світі дітей мало російське подружжя Васильєвих, жінка народила 27 разів: 16 двійнят, 7 трійнят і 4 четверні, тобто усього вони мали 69 дітей (вижило 67).

35-та річниця аварії на ЧАЕС: як це було.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин