Сьогодні Україна згадує Героїв Небесної Сотні

20.2.2020 в 11:50 · 8Переглядів Суспільство

Шість років тому сталися найтрагічніші події Революції Гідності. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів – понад 100 осіб

Сьогодні, 20 лютого 2020 року, – шості роковини кривавих подій на Майдані під час Революції Гідності. Цього дня, 6 років тому, Україна пережила найтрагічніший етап Революції гідності.

Хроніки

У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України. ЯЦя акція отримала назву “Мирний наступ”.

Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні. Насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України.

Працівники міліції, спільно з проплаченими спортсменами, грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і вогнепальну зброю. Як наслідок, 18 лютого на вулицях загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження.

Наслідки

У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. Вранці 20 лютого розпочали розстріли. Вони тривали дві години. Загинули 70 євромайданівців. Загалом, за даними Міністерства охорони здоров’я, з 18 до 20 лютого 2014 року загинули 82 учасники акцій.

Події на Інститутській стали останнім переломним моментом Революції Гідності, після яких режим Януковича розгубив залишки своєї підтримки. Так, вдень 20 лютого про свій перехід на бік протестувальників повідомили правоохоронці Львівської області та співробітники СБУ Закарпатської області.

Крім того, цей день став початком кінця Партії регіонів — одними з перших про вихід з неї заявили тодішній керівник КМДА Володимир Макеєнко і голова Вінницької ОДА Сергій Татусяк, а в наступні кілька днів — ще десятки “регіоналів”. До вечора найтрагічнішого дня Революції на екстрене засідання зібрався український парламент.

Близько 22:00 20 лютого Верховна Рада прийняла постанову “Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України”.

Документ визнав незаконними дії силових структур, заборонив використання будь-яких видів зброї і спецзасобів проти учасників акцій протесту, а також доручив Кабміну, СБУ, МВС, Міноборони і підлеглим їм силовикам “негайно припинити і не допускати надалі застосування сили“. За постанову проголосували 236 депутатів, серед них 35 “регіоналів” та 35 позафракційних.

Наразі у слідстві і судах знаходяться багато справ і проваджень. Суд відправив звинуваченого у розстрілах на Майдані Косенка під домашній арешт. Натомість експрацівників беркуту, які проходять по цих справах, випустили з під варти і обміняли на полонених.

Стрічка новин

Стрічка новин