Сьогодні Україна відзначає “День провокатора”

1.12.2022 в 11:43 Суспільство

1-го грудня, 7 років тому, мирна акція студентів перетворилася на потужний революційний рух

Слід зазначити, що перші заклики мирної акції студентів на Майдані були щодо європейського вектора країни, а згодом, коли протест набув обертів через злочинні дії влади - відставка керівництва держави. Вже після 1 грудня 2013-го через жорстоке побиття студентів “Беркутом” мирна акція на підтримку асоціації з ЄС переросла у масовий протест. На Майдані зібралися сотні тисяч людей, частина – рушили на Банкову до Адміністрації президента.

З-за спин міліції “беркутівці” у протестувальників жбурляли світло-шумові та газові гранати, у відповідь летіла бруківка та коктейлі молотова. Прорвати кордон силовиків протестувальники намагалися за допомогою трактора.

Після кількох годин протистояння “Беркут” пішов у наступ. Тих, хто падав, били кийками. Не робили винятків і для журналістів.

Тоді частина політиків, котрі згодом “зіграли” на почуттях Майдану та “перефарбувалися” у “революціонерів-народників” заявляли: штурм Адміністрації президента влаштовували провокатори. Вони неодноразово закликали не піддаватися та не пускати людей до кордону із силовиками. “Не провокатори, а обурена молодь” – запевняли прихильники Революції Гідності. Відступати з Банкової не погоджувалися.

“День провокатора – це елемент сарказму того, що нас називали провокаторами, а надалі вони вже почали називати нас героями” – наголосив один із учасників подій на Майдані.

Також раніше повідомлялося, що голова ДБР Венедіктова вимагає скасувати амністію майданівців.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин