Соціал-демократи перемогли на виборах до Бундестагу

27.9.2021 в 10:20 Політика

На виборах до Бундестагу перемогла СДПН, набравши 25,7 відсотка голосів

На парламентських виборах у ФРН перемогу з невеликою перевагою здобула Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН). Вона набрала 25,7 відсотка голосів, свідчать офіційні попередні результати, оприлюднені в ніч на понеділок, 27 вересня, на сайті голови федеральної виборчої комісії.

Найближчий суперник СДПН – блок Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) – заручився підтримкою 24,1 відсотка виборців. Партія “Союз-90/Зелені” отримала 14,8 відсотка голосів, Вільна демократична партія (ВДП) – 11,5 відсотка, а правопопулістськоа “Альтернатива для Німеччини” – 10,3 відсотка.

Ліву партію підтримали 4,9 відсотка виборців, тож вона не подолала п’ятивідсоткового бар’єру. Однак ця політична сила зможе сформувати фракцію в парламенті, оскільки три її представники отримали прямі мандати в Берліні і Лейпцигу.

Крім того, Асоціація виборців Південного Шлезвігу (SSW) також матиме одне місце у новому Бундестазі. Для партії національних меншин данців та фризів п’ятивідсотковий бар’єр не застосовується.

Раніше повідомлялося, що хакери ГРУ Росії атакували німецьких депутатів.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин