СБУ викрила екоцид на Вінниччині

18.6.2021 в 16:04 Суспільство

СБУ викрила керівництво одного із Вінницьких підприємств: щомісяця ділки несанкціоновано “закопували” майже 500 тонн токсинів

Про це пише Служба безпеки України.

За попередніми даними слідства, представники українського підприємства уклали договір з однією з російських компаній щодо очищення технічного гліцерину та вивезення готової продукції до РФ.

Передбачалося, що шкідливі речовини, які утворюються у процесі технологічної обробки сировини, повинні утилізовуватися. Втім, ділки, з метою отримання надприбутків, приховано, без відповідних дозвільних документів вивозили їх на орендовану у держави ділянку за межами облцентру.

Так вони діяли протягом декількох років, постійно нарощуючи обсяги створення небезпечних відходів, що могло спричинити екологічну катастрофу, наголошують в СБУ.

За результатами лабораторних досліджень, у пробах з місць захоронення небезпечних відходів виявлено хімічні елементи, що забруднюють підземні води та ґрунти.

Під час обшуків в офісних приміщеннях учасників схеми, правоохоронці виявили: документальні матеріали; чорнові записи; комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Вирішується питання щодо призупинення в судовому порядку діяльності підприємства.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ст. 441 (екоцид) Кримінального кодексу, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до правопорушення.

 

Раніше повідомлялося, що Моргенштерн позивається до СБУ через заборону на в’їзд в Україну.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин