Затримання Росією українських рибалок: подробиці

17.2.2020 в 18:33 Ексклюзив

Лише інформаційна буря щодо захоплення в полон українських моряків у Керченській протоці стихла, як російські моряки знову починають безчинтсва у Азовському морі.

Цього разу ФСБ затримала чотирьох рибалок. Їм закидають незаконний вилов камбали-калкана поблизу Криму.  

Що сталося? 

Місце затримання моряків: Павло Мельник

Маломірне судно з українськими рибалками вийшло в Азовське море 15 лютого із села Районівка Запорізької області. У відкритому морі російський прикордонний наряд зустрів корабель і вимагав зупинитись. Українські громадяни не виконали вимогу та намагались втекти.

Проте, російські силовики наздогнали їх раніше, ніж вони встигли потрапити на українську територію.

Корабель доставили до Керчі та обшукали. Російські силовики не знайшли на судні дозволу на вилов риби та інших документів. Натомість, виявили 290 рибин камбали-калкану. ФСБ звинуватила їх у незаконному вилові риби та допитала. Згодом силовики опублікували відео допиту українців. Рибалки визнали, що займалися браконьєрством. Суд призначив їм 10 діб арешту. 

Українська поліція одразу відреагувала на інцидент. Правоохоронці порушили кримінальну справу за фактом захоплення судна із українськими громадянами на борту. 

Народний депутат Павло Мельник опублікував імена затриманих. На борту судна були українці Сергій Гога, Олексій Іванов, Василь Тюркеджи та Максим Тєрєхов. 

Зі слів нардепа, наразі затримані почувають себе у нормі та отримують необхідну юридичну підтримку, передає “Крим. Реалії”. павло Мельник повідомив, що батько капітана корабля Максима Терехова вже виїхав до Керчі, щоб передати заручникам всі необхідні документи. Цікаво, що керченські рибалки допомагали українцям та принесли їм їжу до ізолятора.

Що каже закон?

Згідно з договором про використання Керченської протоки, Азовське море є територіальними водами України та Росії. Питання щодо акваторії моря країни мають вирішувати спільно мирним шляхом. РФ вже порушувала цей договір у 2018 році, коли захопила в полон 24 українських моряка. 

Результат пошуку зображень за запитом фсб задержали корабли
Українськи кораблі, які затримали ФСБ

Українським омбудсмен Людмила Денисова звернулась до уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової з вимогою надати дані про затриманих українців, зокрема анкетні дані та їхній процесуальний статус. Також Денисова вимагає надати інформацію про належне утримання українських громадян та справедливий суд. 

Арешт рибалок омбудсмен називає незаконним. Вона закликала міжнародні та правозахисні організації “тримати на контролі ситуацію щодо чергових фактів затримання країною-агресором громадян України та не допустити порушення їх основоположних прав і свобод”.

Навіщо це Росії?

Росія вже не вперше затримує українських громадян. Подібний інцидент стався 25 листопада 2018 року, коли ФСБ захопили український буксир “Яни Капу” та катера “Бердянськ” та “Нікополь” з 24 моряками на борту. ФСБ закидали їм порушення правил перетину Керченської протоки. Українських військових успішно повернули додому в рамках обміну полонених. Україна вимушена була здати Росії військових злочинців, а також бійців “Беркуту”, що перебували під арештом.

Родичі українських рибалок чекають повернення рідних додому. #Павло_Мельник#зе_депутат#слуга_народу#округ81#Азовське_море#надзвичайнаподія

Опубліковано Павлом Мельником Понеділок, 17 лютого 2020 р.

Російська Федерація масово затримує українських громадян задля поповнення “обмінного фонду”, щоб згодом можна було їх обмінювати на “своїх” в Україні, впевнений глава центру політичних студій “Доктрина” Ярослав Божко. 

Зі слів експерта, все це робиться задля можливості шантажувати Україну, оскільки повноцінного обміну власних розвідників Росії досягти дуже важко.

Слід піднімати цю ситуацію на міжнародному рівні, адже у перспективі рибалкам можуть інкримінувати і підготовку терактів, і незаконний перетин кордону РФ, і взагалі будь-яку потрібну для ФСБ статтю, – сказав Божко у коментарі для “Наразі.Медіа”.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин