Послаблення після посилення: хроніка карантину в Україні

6.5.2023 в 16:03 · 90Переглядів Суспільство

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з 11 травня скасовуються обмеження на відвідування парків, торговельних центрів та закладів громадського харчування в залежності від епідеміологічної ситуації в тому чи іншому регіоні.

Прем’єр також наголосив, що дезінфектори та маски все одно будуть нормою на найближчі роки попри будь-які послаблення. 4 травня Кабмін на позачерговому засіданні прийняв рішення продовжити адаптивний карантин через пандемію коронавірусу до 22 травня.

 “Пом’якшення, які ми закладаємо з 11 травня, будуть впроваджуватися на умовах адаптивного карантину. У нас є області, в яких досить високий рівень захворюваності на коронавірус. Тому ми не можемо дозволити собі послабити карантин скрізь однаково”, — наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Карантин: як все починалося?

12 березня  в Україні оголосили про початок  тритижневого карантину задля недопущення поширення коронавірусу. Кабмін призупинив навчальний процес в усіх школах, дитсадках та університетах, а також обмежив масові зібрання людей, а також обмежив рух громадського транспорту.

Перша, і психологічно найважча, хвиля захворювань на COVID-19 в Україні розпочалася наприкінці березня, коли українські туристи та заробітчани почали повертатися додому. Більшість із трудових мігрантів були мешканцями західних регіонів, тому перші масові захворювання на коронавірус стали фіксувати саме у Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

Тоді ж Володимир Зеленський розказав про ряд невідкладних заходів, які допоможуть зупинити поширення коронавірусу територією України. Крім того, президент обіцяв максимально часто інформувати співгромадян про актуальну ситуацію з протидії хвороби.

Станом на 1 квітня у Чернівецькій області було виявлено 102 випадки зараження на COVID-19. У той час в інших регіонах таких випадків було в рази менше: Вінницька обл. — 49 випадків; Рівненська обл. — 15 випадків (3 летальних);  Житомирська обл. — 5 (1 летальний) випадки.

Крім Буковини коронавірус також масово фіксувався в Києві та Київській області, де станом на 1 квітня кількість хворих сягнула відмітки 57 людей,  з яких 3 померло.

Перші обмеження повинні були тривати до 3 квітня.

Пік  обмежень

З 6 квітня карантин посилили. Тоді було заборонено перебування в громадських місцях без вдягнутої маски та переміщуватися групами осіб більш ніж двоє; відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони. Також було заборонено знаходитися на вулиці без документів.

Департамент здоровья: маски в первую очередь нужны людям с ...

Офіційно заборони в такому форматі мали діяти до 24 квітня. Проте по факту багато з цих заборон порушувалися українцями, за що деякі з них отримували штрафи, більшість з яких успішно оскаржувалися в судах.

Станом на 1 травня в Україні було зареєстровано 10 861 випадок захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 272 летальних, а  1 413 людей одужали.

Поступовий вихід: пом’якшення карантину

На позачерговому засіданні Уряду 4 травня було прийнято рішення послабити карантин та зняти частину обмежень. В кожному регіоні послаблення будуть проходити по-різному, виходячи з епідеміологічної ситуації.

3 11 травня українці зможуть відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, перукарні та кафе й ресторани. Проте фудкорти в торговельних центрах будуть ще закриті до 22 числа.

Міністр охорони здоров’я зауважив, що обмеження можуть повернутися в разі збільшення кількості захворювань на COVID-19.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин