Поліція перевірятиме COVID-сертифікати за QR-кодом

19.10.2022 в 16:07 Суспільство

Правоохоронці перевірятимуть сертифікати щодо вакцинації від коронавірусу в громадян за QR-кодом

Про це повідомила прессекретар глави Нацполіції (НПУ) Мар’яна Рева.

“Перевірки (COVID-сертифікатів за QR-кодом — ред.) будуть проводитися вибірково, відповідними рейдовими групами, до складу яких входитимуть і поліцейські, і представники Держпродспоживслужби та муніципальної охорони, і Укртрансбезпеки, якщо ми говоримо про перевірки пасажирських перевезень, а також представники органів місцевого самоврядування”, - уточнила Рева.

Вона зазначила, що такі групи проводитимуть відповідні рейди у місцях, де є обмеження відповідно до встановленого карантину.

“Наприклад, якщо ми говоримо про червону зону, то там заборонено перебувати у закладах громадського харчування, закладах дозвілля, ТРЦ, на непродовольчих ринках особам, у яких немає такого сертифіката про вакцинацію. Відповідно до обмежень, визначених постановою Кабміну, а також рішень місцевих комісій ТЕБ та НС, ці місця будуть посилено патрулюватися і перевірятися міжвідомчими рейдовими групами”, - поінформувала прессекретар очільника Нацполіції.

На запитання щодо таких перевірок у помаранчевих зонах, Рева уточнила, що все залежить від того, про який регіон йтиметься.

“Все залежить від того, яка область у якій зоні перебуває. Найпростіше, можна так сказати — це червоні зони, тому що там є конкретно визначений перелік (карантинних обмежень — ред.), багато чого не можна, лише за умови, якщо люди мають відповідні документи, які підтверджують їхню COVID-безпечність. Якщо це помаранчева зона — то там конкретно по кожному рішенню комісії ТЕБ та НС потрібно дивитися, тому що вони можуть на свій розсуд посилювати карантинні обмеження”, - сказала вона.

Як зазначила прессекретар глави Нацполіції, на регіональному рівні місцеві комісії ТЕБ та НС можуть вводити обмеження, які вже стосуються червоної зони.

“І у залежності від того, який перелік обмежень визначений у кожній конкретній області, уже так і діятимуть по перевірці рейдові групи. Тому що у цих обмеженнях є єдине виключення — якщо особа має сертифікат про вакцинацію (від COVID-19 — ред.). А якщо ми говоримо про пасажирські перевезення, то там ще дозволено мати відповідний негативний результат на коронавірус, який чинний упродовж 72 годин”, - повідомила вона.

Раніше повідомлялося, що у Британії поліція почала використовувати в пабах “антикокаїновий спрей”.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин