Під час пандемії у всьому світі стало на чверть більше людей з депресією

11.10.2022 в 12:01 Суспільство

За рік пандемії у всьому світі на 26% зросла кількість пацієнтів з тривожним розладом та на 28% - з депресією

Про це пише Naked Science.

Найчастіше такі діагнози ставили людям 20-24 років. Жінок серед нових пацієнтів майже в півтора раза більше, ніж чоловіків. Найбільше тенденція помітна в країнах з серйозною кількістю хворих, де були оголошені жорсткі локдауни і закриті школи. 

Всього було зафіксовано 246 мільйонів випадків великого депресивного розладу і 374 мільйони — тривожного. При цьому медики прогнозували, що у 2020 році їх буде 193 млн і 298 мільйонів відповідно.

Дослідження провели вчені з проєкту Covid-19 Mental Disorders Collaborators. Вони проаналізували майже шість тисяч наукових робіт і оглядів даних про ментальні розлади. Вплив коронавірусу на поширеність депресії й тривожності оцінено для періоду з 1 січня 2020-го по 29 січня 2021 року.

Вчені пояснили свої результати тим, що жінки й молодь частіше страждають від соціальних і економічних наслідків пандемії.

На плечі жінок лягають додаткові обов’язки по дому, також під час локдаунів стало більше домашнього насильства. На молодих людей тисне ризик безробіття, обмеження на навчання і спілкування з ровесниками.

Раніше повідомлялося, що у США вчені вперше вилікували депресію за допомогою мозкового імплантату.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин