ООН: Земля щороку втрачає більш як 1,6 мільйона гектарів лісів

11.1.2021 в 12:41 Різне

За останні три десятиліття темпи знеліснення Землі сповільнилися, однак, незважаючи на це, з 1990 року було втрачено близько 420 млн гектарів лісу

про це повідомляють Новини ООН.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО), більше половини всіх лісів світу припадає на п’ять країн: Російську Федерацію, Бразилію, Канаду, США та Китай.

Експерти Світового фонду дикої природи вказують, що в Росії залишилося 247 млн ​​га первозданних лісів, які не чіпала людина. Але вони зникають зі швидкістю більш як 1,6 млн га на рік, і ця швидкість стрімко зростає.

Зазначається, що половина лісових територій майже не постраждала від зовнішнього впливу людини, а третина лісів – це незаймані ліси, що не відчули на собі наслідків людської діяльності.

Проте, зникнення лісів триває, а значить лісового покриву позбудуться нові території планети.

“Для того, щоб повернути назад процес знеліснення і втрати біорізноманіття, нам необхідно переглянути наші методи виробництва і масштаби споживання продовольства”, – зазначає генеральний директор ФАО Цюй Дун’юй.

Експерти нагадують, що дерева виконують захисні функції: вони запобігають ерозії і втраті ґрунтів та пом’якшують наслідки зміни клімату. До того ж ліси забезпечують людей паливом та продовольством. Для багатьох вони є важливим джерелом доходу.

Раніше повідомлялося, що Карпати перебувають в екологічній небезпеці.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин