Окупанти утримують в колонії 22-річного хлопця, який написав на сторінці ВК: “Люблю маму, хардкор та Україну”

30.12.2019 в 11:09 · 7Переглядів Суспільство

Студента із Луганської області Сергія Русинова утримують на території Слов’яносербської колонії в камері із справжніми злочинцями

22-річного студента Луганського коледжу культури та мистецтв Сергія Русинова засудили на окупованій частині Луганщини на шість років ув’язнення за коментарі та лайки у російській соцмережі “ВКонтакте”, яка заборонена на території України. Про це повідомляє “Радіо.Свобода”, передає Наразі.Медіа.

За даними правозахисників, студента Луганського коледжу культури та мистецтв не просто утримують на території Слов’яносербської колонії поруч із справжніми злочинцями – 23 жовтня 2018 року так званий суд «ЛНР» засудив Русинова за декількома частинами свого нелегітимного «законодавства».

“Восточная правозащитная группа” опублікувала на своїй сторінці у “Facebook” скан-копію “вироку” по справі №1ВС/03/76/2018, де сказано, що Русинова засудили за ч. 2 ст. 244 (“участь у діяльності організації, яка визнана в “ЛНР” терористичною) та за ч. 1 ст. 343 (“збудження ненависті або ворожнечі, а значить і приниження людської гідності”). Студентові дали шість років ув’язнення. У “вироку” сказано, що хлопець був надто активним у російській соцмережі ВКонтакте: нібито “розпалював ворожнечу”, а також підтримував українські патріотичні групи.

Окупанти утримують в колонії 22-річного хлопця, який написав на сторінці ВК: “Люблю маму, хардкор та Україну”

Наразі Сергія незаконно тримають за ґратами вже більше року: студента затримали ще у квітні 2018-го і до Слов’яносербської колонії утримували чи-то у підвалі, чи-то в одному з СІЗО. Спочатку історія Русинова не мала розголосу – його батьки не зверталися до медіа, а так зване “МГБ “ЛНР” не публікувало відео допиту Русинова.

На сполох почали бити правозахисники, адже рідні юнака не можуть останнім часом зв’язатися з ним.

Закликаємо керівництво країни вимагати у НВФ “ЛНР” та “ДНР” списки громадян України з числа жителів ОРДЛО, які були затримані з травня 2014 року по теперішній час і знаходяться зараз у місцях позбавлення волі, підконтрольних НВФ “ЛНР” та “ДНР”. На даний момент ніхто не знає, скільки людей знаходяться у тюрмах ОРДЛО, підконтрольних бойовикам“,– написали на своїй сторінці у “Facebook” правозахисники «Восточной правозащитной группы».

Інформацію, щодо обміну полоненими, ви можете отримати у огляді преси від Наразі.Медіа.

Стрічка новин

Стрічка новин