Окупаційна влада Севастополя вирішила брати воду з озера

26.11.2020 в 13:52 Суспільство

Близько 1 млн кубометрів води планують забрати з озера севастопольського міста Інкерман для покриття дефіциту через посуху

Про це повідомляє росЗМІ.

“Ведеться прокладка трубопроводу для забору звідти води в міську систему з подальшим очищенням. Це вимушений захід. Ми плануємо взяти звідти близько 1 млн кубів. Знаємо, що ця водойма природно відновиться – там є джерела підземних вод”, – сказав Жигулін на засіданні так званих Законодавчих зборів Севастополя в четвер.

Чиновник пояснив, що озеро стане в цьому році резервним джерелом. “На жаль, нам доводиться це робити, тому що води, дійсно, не вистачає. Ми шукаємо всі можливі способи, щоб місто не відчувало незручностей в частині графіку подачі води”, – зазначив він.

В Інкермані одне озеро, воно названо в честь святого Климента та знаходиться поруч з однойменним чоловічим печерним монастирем. За легендою, в I столітті нашої ери після молитв засланого єпископа Климента у кар’єри, де добували білий камінь, з’явилося джерело. Інформація про диво швидко поширилася на півострові, джерело почали називати цілющим.

За інформацією з відкритих джерел, у другій половині ХХ століття через вибухові роботи джерело пошкодили, і утворилося озеро.

Як повідомлялося, в Севастополі через зниження рівня водосховища оголошений режим підвищеної готовності. На даний момент в місті паралельно реалізуються три великих проєкти для поповнення запасів: до кінця року почнеться перекидання води з Кадиковського кар’єра та озера у гори Гасфорта, а до весни з’явиться технічна можливість забирати паводкову воду з річки Бельбек.

Маловоддя спостерігається в Криму в 2019 та 2020 роках і може, за прогнозами, тривати в 2021-м. Окупаційний уряд РФ в жовтні представив комплексний план забезпечення водопостачання регіону, в ньому 14 заходів для додаткової подачі півострову не менше 310 тис. кубів води на добу. В цілому фінансування проєктів оцінюється в 48 млрд рублів.

Також раніше повідомлялося, що окупованому Криму загрожує екологічна катастрофа.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин