Офіс вдома: як працюють українці під час карантину

29.4.2023 в 15:26 · 203Переглядів Суспільство

Наш кореспондент поспілкувався в онлайн-режимі з трьома сучасними героями капіталістичної праці, які під час карантину, не покладаючи рук, виконують робочі обов’язки вдома.

В Україні з 16 березня запроваджений карантин. Нещодавно Кабмін продовжив обмежувальні заходи до 11 квітня. Через пандемію зачинені бізнес-центри, заклади громадського харчування, офіси та метро. Тобто всі потенційно небезпечні місця.

Люди, які там працювали, або втрачають роботу, або вимушені виконувати робочі забов’язання вдома. Також деякі сфери діяльності повністю переходять в онлайн режим. Пам’ятаєте обіцянки Зеленського про державу в смартфоні? Мабуть, це вони почали збуватися…

Тож сьогодні я задав п’ять питань представникам трьох професій, (татуювальнику, редактору видання та юристу транснаціональної компанії) а вони, в свою чергу, розповіли про всі нюанси роботи на карантині.

1) Розкажи трохи про себе та свою роботу.

Посилання: instagram.com/swollenboy666/

Тату-майстер

— Вітаю! Я з 2011 року займаюсь татуюванням. Люблю тематику середньовіччя, окультизму з поєднанням вишуканості та помпезності епохи відродження.  До карантину працював у студії, але через обмеження вимушений працювати вдома.

Юрист

— Мене звуть Денис, мені 28 років. Працюю юристом в київському офісі транснаціональній корпорації, котра займається продовольством. До карантину кожного дня їздив на роботу в офіс, де займався розробкою договорів, консультаціями, представництвом корпорації в судових процесах і т.д.

Редактор

— Мітя Раєвський, редактор і журналіст, працюю в редакціях WAS.media та Bird in Flight, зараз, здебільшого, займаюся відеоблогом для BiF.

 2) Наскільки сильно та як саме карантин змінив звичний ритм твого життя? 

Тату-майстер

— Зміни почались з закриттям метро та наземного транспорту. З однією сторони незабутні враження коли ти стоїш в центрі Києва, на Майдані Незалежності, а навкруги жодної душі. Такого ще ніколи не було за мої 27 років!

З іншої — відчуття напруження та дискомфорту у звичайних побутових ситуаціях  та проблеми з закупівлями антисептичних засобів для роботи через дефіцит та підвищені ціни.

Офіс однієї з міжнародних компаній

Юрист

— Ритм життя змінився доволі суттєво. Зазвичай я кожного дня вставав рано для того, щоб домчати на роботу в центр Києва на 9 ранку, на вихідних я обожнював гуляти містом із друзями та дружиною, заходив в улюблені кав’ярні, ходив в кіно, на футбол. Зараз цього всього немає. Раз у два тижні водій завозить мене в офіс для вирішення завдань, котрі все-таки вимагають особистої присутності в офісі.

Прокидаюсь я коло 9 ранку, одразу включаю комп’ютер, снідаю та працюю. 95 % вільного часу я проводжу у квартирі. Розваги – це фізкультура в домашніх умовах та пробіжки по району ввечері. Передивились з дружиною уже, мабуть, всі серіали.

Редактор

— Звичайно, зміни серйозні, але не катастрофічні. Я живу більш-менш впорядкованим життям, маю стійкі звички, не схильний до раптових поїздок. Тому найбільше страждаю від того, що не можу відвідувати звичні місця. Улюблений бар, наприклад, який у кожного порядного городянина має бути. З іншого боку, з’явилася можливість перечитати книги та передивись фільми, яких набралося вже чимало, а часу не було. Взагалі, при сучасній швидкості життя іноді не так і погано зупинитися на якийсь час. Головне — не дуже стресувати через всі ці події.

3) Яким чином режим самоізоляції вплинув на твій робочий процес?

Тату-майстер

— Перший місяць було важко сидіти без роботи. Але з потеплінням клієнти почали цікавитись чи працюю я зараз. Так, але вдома. Кожного року, з приходом весни та тепла, коли відкривається сезон футболок і шортів — наплив охочих прийти за обновкою найбільший.

Юрист

— На мій робочий процес як юриста – практично ніяк. Дві відмінності: 1) працюю в шортах і футболці, а не в штанах, сорочці і туфлях (як же я про це мріяв) та 2) судові засідання відкладаються до кращих часів. Як я писав вище, я роблю вдома все те саме, що й робив в офісі без жодних проблем.

Водночас карантин змусив корпорації перевести в електронний вигляд велику кількість процесів, котрі раніше вимагали особистих підписів/присутності людей.

Редактор

Мітя Раєвський - редактор WAS.media

— Журналістика на карантині — це окрема розмова. З одного боку, багато жанрів майже недоступні. Репортаж, наприклад. Поговорити з містянами на вулицях складно, ніхто не хоче, щоб до них хтось підходив, бояться. З іншого — багато цікавих людей так само опинилися на карантині, сидять вдома, і з ними можна говорити. Читачі так само вдома, в інтернеті, активно споживають контент.

Щодо мого особистого робочого режиму, то тут зміни кардинальні. Працюю без вихідних, але завжди є можливість відпочити майже в будь-який день. Незвично, але нормально.

4) У багатьох сферах діяльності урізають платню або звільняють працівників через збитки спричинені пандемією. Яка в твоїй сфері ситуація стосовно цього питання?

Тату-майстер

— Із впровадженням карантину більшість студій закрились. Значна кількість майстрів припинили свою діяльність на певний час. Проте все більше і більше майстрів облаштовують своє робоче місце в себе дома і таким чином заробляють собі на життя.

Юрист

— Конкретно наша компанія демонструє те, що вона дбає про своїх співробітників. Нам вчасно і в повному обсязі платять зарплату. Діяльність корпорації в Україні не відноситься до тієї, котра була обмежена внаслідок введення карантину, тому виробничі підрозділи працюють в звичному режимі, однак із дотримання всіх карантинних застережень. Компанія забезпечує співробітників масками та засобами дезінфекції.

Редактор

— Загалом в українських ЗМІ ситуація цікава. Деякі видання майже одразу стикнулися з проблемами. Той же “Вектор”, наприклад. Але одразу декілька видань саме на карантині запустилися або перезапустилися — “Вандерзін”, “Заборона”, “Форбс”.

Тут все дуже просто. Давайте чесно, ніхто з нас не виживає коштами реклами. А краудфандинг в Україні досі дуже непопулярний. Всі ЗМІ так чи інакше мають інвесторів, у тій чи іншій формі. Якщо інвестор поки що на плаву й не дуже страждає від пандемії та карантину, то й видання працює. Якщо ні, то ні.

Є окрема специфіка грантових видань, але я її майже не знаю, тому й сказати нічого не можу. Можливо, їх карантин зачепив не так сильно. Але я впевнений, що він зачепив усіх, так чи інакше.

5) Після карантину звичний нам світ зміниться. Деякі сфери життєдіяльності також будуть підлаштовані під нові реалії. Які зміни  чекатимуть на твою професію? 

Тату-майстер

— На мою думку, все стане на свої місця. Не зразу, поступово. Але це питання часу.

Юрист

— Я думаю, що юридична професія все більше занурюватиметься у віртуальну реальність. Все більше речей, котрі раніше вимагали особистої участі, як то підписання документів, відвідування судових процесів, контакти із державними органами, будуть так чи інакше переведені в електронну форму.

Редактор

— Взагалі, я вважаю, що під час та після пандемії ЗМІ мають стати трохи відповідальнішими. Якщо раніше простий клікбейт та новини ні про що заради трафіку були опцією, то зараз це тільки забруднює інфопростір. А чистота його важлива — люди мають вчасно отримувати достовірну інформацію, особливо про COVID-19, пандемію та умови карантину. Тому закликаю колег не хайпувати зайвий раз, а працювати вдумливо, з усвідомленням своєї відповідальності. А потім залишитись у цьому режимі й після пандемії.

Задавав питання Олег Хіора спеціально для Наразі.

Facebook
fb-share-icon

Стрічка новин

Стрічка новин