НАЗК виявило порушення у фінансуванні партій Ляшка та Кернеса-Труханова

10.2.2021 в 16:31 Політика

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення у фінансуванні “Радикальної партії Олега Ляшка”, партій “Довіряй ділам” Геннадія Кернеса, Геннадія Труханова та “Сила людей” Ігоря Смешка

Про це повідомив сайт НАЗК.

“У звітах усіх трьох партій встановлено факти здійснення внесків на їхні рахунки від осіб, сума доходу яких за останні 3 роки не дозволила б їм робити такі витрати. Це може свідчити про намагання приховати інформацію про реальні джерела фінансування партії” – йдеться в повідомленні.

У НАЗК наголосили, що матеріали за ч. 2 ст. 159-1 ККУ (порушення порядку фінансування політичної партії) передали до поліції.

Також повідомляється, що під час перевірки звіту “Радикальної партії Ляшка” за ІІІ квартал 2020 року виявили 5 фактів порушення порядку надання внеску на підтримку партії.

5 осіб, з якими були укладені договори як з фізичними особами-підприємцями про закупівлю робіт, товарів чи послуг за кошти держави або територіальної громади, в подальшому здійснили внески на користь партії на загальну суму 755 тис. грн.

При цьому кожен із внескодавців уклав такі договори на загальну суму, яка перевищує встановлене законодавством обмеження (у 105,1 тисячі гривень). Відповідні дані про укладення договорів відображені в електронній системі ProZorro.

У НАЗК підкреслили, що за недотримання таких обмежень відповідальність нестимуть саме внескодавці.

Схожі порушення виявили і в фінансуванні партій “Довіряй ділам” і “Сила людей”.

Раніше повідомлялося, що на фінансування партій виділили майже 700 мільйонів гривень.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин