Нардепи ухвалили Виборчий кодекс з усіма поправками Президента

19.12.2019 в 14:48 · 7Переглядів Політика

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект про Виборчий кодекс України, з поправками Президента України Володимира Зеленського

Відповідне рішення підтримали 330 народних депутатів України, передає кореспондент Наразі.Медіа.

Основним завданням законопроекту №0978 є створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій.

На думку авторів законопроекту, прийняття цього Кодексу забезпечить цілісне уніфіковане законодавче регулювання підготовки і проведення виборів в Україні, що сприятиме більш повній реалізації виборчих прав громадян, стабільності виборчого законодавства, дотриманню основних засад демократичних виборів, подальшому утвердженню демократичного режиму в Україні.

Кодексом не передбачено належних гарантій участі осіб з інвалідністю у виборчому процесі нарівні з іншими, як того вимагає Конвенція про права осіб з інвалідністю, ратифікована Законом України “Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї”, зокрема шляхом забезпечення того, щоб процедури, приміщення та матеріали для голосування були підхожими, доступними та легкими для розуміння й використання“, – йдеться у порівняльній таблиці з поправками Зеленського.

Також, відповідно до поправок Президента, скасування реєстрації особи як кандидата повинно мати наслідком втрати ним статусу суб’єкта виборчого процесу саме як кандидата, а не позбавляти його статусу виборця.

Положення кодексу обмежують право громадських організацій оскаржувати до суду рішення ЦВК щодо офіційних спостерігачів на виборах Президента України та нардепів“, – зазначив представник Президента України Володимира Зеленського у ВР Руслан Стефанчук, обговорюючи пропозиції Зеленського.

За його словами, положення кодексу не узгоджується з законом “Про політичні партії” в частині відшкодування витрат з фінансуванням передвиборчих агітації та інших законів.

Окрім того у кодексі не повною мірою враховані рекомендації міжнародних експертів, а його положення потребують техніко-юридичного доопрацювання“, – зазначив Стефанчук.

Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Раді ухвалити всі 17 Президентських поправок до Виборчого кодексу.

Стрічка новин

Стрічка новин