Нагороди чи арешт: що чекає на “харківських робінгудів?”

10.9.2020 в 10:50 Ексклюзив

27 серпня біля міста Люботин на трасі Київ-Харків невідомі напали на автобус, в якому знаходилися члени проросійської організації “Патріоти за життя”

“Патріоти за життя” чи “мученики за Киву”?

Лідер цієї організації Ілля Кива, якого пов’язують з олігархом Віктором Медведчуком, одразу ж заявив, що серед пасажирів автобусу є поранені та загиблі. Вже за декілька годин ця інформація була спростована правоохоронцями. Як виявилося згодом, у результаті бійки декілька “патріотів за життя” отримала травми середньої тяжкості.

Того ж вечора стало відомо, що правоохоронці затримали нападників на автобус з проросійськими активістами Іллі Киви. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у Фейсбуці. Кива одразу ж заявив, що нападники – представники “Нацкорпусу” та “Азову”.

Версія “Нацкорпусу” та затримання нападників

В МВС повідомили про затримання нападників на автобус ОПЗЖ - портал новин  LB.ua
Затримані “харківські робінгуди”

У “Нацкорпусі” ж відповіли, що вони “не мають відношення до цієї ситуація”, а полк “Азов” взагалі перебуває на передовій. “Водночас я впевнений, що та ситуація, яка сталася на трасі, — це наслідок дій самих «Патріотів — За життя» Іллі Киви”, — прокоментував ситуацію начальник центрального штабу партії “Національний Корпус”, ветеран полку “Азов” Владислав Соболевський.

“Машини, на яких були нападники, встановлені. У результаті чітких та злагоджених дій співробітників поліції Харківської області, група нападників щойно затримана в Красноградському районі Харківської області”, – написав Геращенко. Після затримання учасників бійки стало відомо, що більшість арештованих – ветерани війни на Донбасі.

“Свободу харківським робінгудам”

Всеукраїнська акція

На підтримку заарештованих добровольців та громадських діячів пройшла всеукраїнська акція “Свободу харківським робінгудам”. Учасники акції наголошували на несправедливості покарання та бездіяльності СБУ, МВС та ОГП стосовно відверто проросійських політиків та їх громадських організацій. Підтримку арештованим висловили ветерани, волонтери та представники громадськості у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Сумах, Черкасах та багатьох інших містах України.

Пресконференція, нагородження та апеляція

Пресконференція на тему “Справа “харківських робінгудів”

9 вересня в пресцентрі агентства “Інтерфакс-Україна” відбулася пресконференція на тему “Справа “харківських робінгудів”: нагородження активістів і плани захисту”. Учасники пресконференція заявили, що будуть всіма законними методами добиватися звільнення ув’язнених. 

Крім того, один зі спікерів, юрист Віктор Шендибило наголосив, що слідчі дії проводилися з цілим рядом порушень. Наприклад, без жодних рішень суду були проведені обшуки в затриманих. Також юрист зауважив, що на правоохоронців тиснуть “люди Медведчука”.

Голова Народної нагородної місії, керівник Міжнародного фонду національно-патріотичного об’єднання “Лицар доброї волі” Павло Циганюк анонсував під час пресконференція, що “Харківські робінгуди” будуть нагородженні відзнакою “Народний герой України”. Ця відзнака, за його словами, дається далеко не всім, і не є пересічною нагородою. Вона вручається за жертвування собою в ім’я в України.

Нагороди від Міжнародної Фундації “Лицар доброї волі”

Також представники “Нацкорпусу” заявили, що захист “харківських робінгудів” готує апеляційну скаргу на призначений запобіжний захід, розгляд якої заплановано на 1 жовтня.

Олег Хіора для Наразі.Медіа

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин