На Яворівщині люди протестували проти карантину коронавірусу у їх санаторії (ВІДЕО)

17.2.2020 в 12:01 · 24Переглядів Суспільство

“Якщо людей з Китаю привезуть в санаторій, сам там поселюся”: як чиновник заспокоював жителів Шкла через можливий карантин коронавірусу COVID-2019

Сьогодні о 14.00 мешканці Шкла на Яворівщині зібралися біля приміщення селищної ради. Їх стривожила інформація, яка напередодні розійшлася у соцмережах: у санаторій “Шкло” начебто планують поселити на карантин евакуйованих українців з Китаю. Про це повідомляють місцеві ЗМІ, передає Наразі.Медіа.

Місцеві активісти закликали представників влади вийти до людей і розказати правду. До людей виходить голова РДА Андрій Шумський. Підтверджує, що комісія з Києва і справді вчора була у Шклі. Переконує, тут її запевнили, що санаторій непридатний для поселення людей, у яких підозрюють коронавірус.

Прошу вас перестати панікувати. Інформація, яка поширюється – фейкова. Все проводилося без жодної документації. До того ж санаторій не відповідає потрібним критеріям, – каже Шумський. – А позиція обласної та районної ради – не допустити поселення людей на карантин у Шклі. Якщо це станеться, повірте мені, я сам там поселюся“.

Люди перекрикують очільника району. Заявляють, що не вірять йому. Кажуть, їм достатньо Яворівського полігону, “Сірки” та львівського сміття.

Заспокоїти шклівчан береться начальник теплогосподарства санаторію Андрій Грабовський.

Санаторій технічно не забезпечений прийняти евакуйованих, – запевняє чоловік. – Вчора комісія записала мої слова на відео і відправила в Київ. Щоб нагріти корпуси хоча б до 18 градусів та подати теплу воду, нам потрібно мінімум тиждень-півтора“.

За словами директора санаторію Ігоря Кухара, з 16 березня заклад починає працювати у штатному режимі. Тут очікують відпочивальників.

Додамо, голова Львівської ОДА Максим Козицький на своїй сторінці у Фейсбук сьогодні зранку написав, що наразі не отримував доручень від МОЗ України щодо підготовки об’єктів Львівської області для розміщення на карантині українців, що повертаються з Китаю.

У випадку змін по ситуації – громадськість буде повідомлено“, – зазначив Козицький.

Стрічка новин

Стрічка новин