На Київщині спалахнув пташиний грип

18.2.2021 в 17:45 · 19Переглядів Суспільство

У селищі Клавдієво-Тарасове Київської області зафіксували спалах пташиного грипу: вірус виявили у птиці, яку утримували у приватному домогосподарстві

Про це повідомляє обласне управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів.

Результати молекулярно-генетичних досліджень показали, що у птиці в одному з домогосподарств виявили РНК-вірус пташиного грипу (тип А, субтип Н5N8). Відтак із 17 лютого там ввели карантин, зонування та запровадили обмеження.

До буферної зони потрапила територія радіусом три кілометри навколо місця, де виявили інфекцію. У зоні спостереження — територія радіусом 10 км, на якій розташована низка селищ. Під наглядом також комерційне господарство з утримання та забою птиці “Виробничо-торговельна компанія “Ранко””.

“Мешканців населених пунктів, що увійшли до зон захисту та нагляду, просимо з розумінням поставитися до дій працівників Держпродспоживслужби та сприяти ліквідації спалаху і недопущення поширення грипу птиці на інші території”, — зазначено в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що у Києві зменшується захворюваність на грип та ГРВІ.

Стрічка новин

Стрічка новин