МЗС РФ оголосило про видворення дипломатів країн Балтії

28.4.2021 в 13:57 Політика

МЗС РФ заявило про видворення трьох словацьких дипломатів, двох дипломатів з Литви і по одному – з Латвії та Естонії

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на відповідні заяви російського зовнішньополітичного відомства.

28 квітня до МЗС РФ викликали послів Словаччини, Литви, Латвії, а також тимчасового повіреного Естонії. Там їм повідомили про висилку дипломатів.

“Главам дипмісій заявлений рішучий протест у зв’язку з провокаційними, нічим не обґрунтованими діями щодо висилки співробітників російських посольств в цих прибалтійських державах. Зазначено, що Вільнюс, Рига і Таллінн продовжують проводити відкрито ворожий курс відносно нашої країни, прикриваючись в даному випадку псевдосолідарністю з огульними діями Чехії щодо Росії” – йдеться в одній із заяв.

“Ґрунтуючись на принципі взаємності, ми зажадали, щоб два співробітники посольства Литви, а також по одному співробітнику посольств Латвії та Естонії покинули територію Російської Федерації в семиденний термін” – додали в МЗС РФ.

В свою чергу послу Словаччини заявили, що в якості відповіді на висилку Братиславою російських дипломатів три співробітники посольства Словаччини в Москві оголошуються “persona non grata”.

“Їм наказано до закінчення 5 травня 2021 року залишити територію Російської Федерації. Послу вручена відповідна нота” – йдеться у заяві відомства.

Раніше повідомлялося, що країни Балтії висилають російських дипломатів на знак солідарності з Чехією.

Стрічка новин

Стрічка новин