Монастирський анонсував “велике будівництво кордонів” з Білоруссю та РФ

1.10.2022 в 17:01 Політика

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявляє, що протягом 2022-2023 років Україна має збудувати кордон з Росією та Білоруссю

Про це повідомив Монастирський 1 жовтня на Луганщині, де інспектує нещодавно зведену ділянку україно-російського кордону, цитує пресцентр МВС.

“Ми зараз інші, ніж вісім років тому. Держава докладе всі зусилля та фінанси, щоб облаштувати нарешті ділянки кордону з Росією та Білоруссю. Наступного року має бути “велике будівництво кордонів”. Це й інженерні споруди, виконані спеціалістами, й загалом новий  інтелектуальний кордон, який дасть можливість прикордонникам на 100% контролювати межі нашої країни. Крім того, МВС зосередить увагу, щоб забезпечити гарні умови служби. В тому числі гідний рівень оплати для особового складу” - йдеться в повідомленні.

Міністр ознайомився з інженерними облаштуваннями та системою  охорони державних рубежів. Монастирський заявив, що система здатна протидіяти потенційним спробам  вторгнення, диверсійного проникнення, нелегальній міграції й контрабанді.

Очільник правоохоронного відомства наголосив, що для повного облаштування кордонів необхідно 17 мільярдів гривень. МВС звернулося до уряду з вимогою закласти ці цифри у бюджет 2022.

Монастирський відзначив зовсім інший рівень облаштування кордону. Це інтелектуальний кордон, який потребує мінімального втручання людини, і навіть з Києва можна відслідкувати порушення рубежів держави. ФОТО МВС

“Ділянка з протяжністю понад 100 кілометрів вже облаштована. Але ми маємо ще тисячі кілометрів необлаштованого кордону”, - зазначив Монастирський. 

Особливо це актуально в умовах нових міграційних викликів, спричинених кризою в Афганістані та дій Білорусі щодо сусідів з ЄС: Польщі та балтійських країн.

Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко зазначив, що роботи з облаштування кордону тривають. 

Раніше повідомлялося, що Білорусь розмістить ракетні комплекси С-400 на кордоні з Україною.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин