Млинці у файлах та хліб замість м’яса: в ужгородській шкільній їдальні стався скандал

12.10.2021 в 12:03 Суспільство

Млинці у канцелярських файлах, хліб та вода в котлетах, а замість компоту – кольорова вода

Все почалося з допису в Facebook-групі “Ужгород Кримінальний”, в якому йшлося про огидну їжу в шкільній їдальні. 

“Найдешевші продукти, порушення норм харчування, мінімум м’яса та інших потрібних дитячому організму продуктів – все це щоденні реалії, з якими стикаються учні Ужгородської ЗОШ N6 (та, не виключено, що й інших шкіл)”, – повідомили на сторінці.

Як стало відомо “Українській правді. Життя”, батьки звернулися щодо цього до місцевих депутатів, які навідалися у школу особисто скуштувати обід школярів.  

Виявилося, що в одній порції дитини міститься лише 40 грамів м’яса, замість 73, передбачених нормами. А діти пільгових категорій їдять сніданок та полуденок не в їдальні, а в класі, на очах у сокласників, для яких безкоштовний сніданок не передбачено. 

Гарячу їжу для “пільговиків” без напоїв приносить черговий… у канцелярському файлі. 

Валентин Штефаньо, депутат міської ради Ужгороду отримав звернення від декількох батьків. Вони заявили, що платять чималі кошти за харчування дітей, але, м’яко кажучи, не задоволені якістю.

Депутат і двоє його колег з міської ради кажуть, що кухарка, розмову з якою зафіксували на відео, не змогла надати калькуляцію страв.

“Ми спитали, що і в якій кількості входить, наприклад, в те, що в меню назвали “кебаб сирний”. Кухарка заявила, що вже готовить багато років і додає інгредієнти “на око”, – розповідає депутат.

Але додала, що при приготуванні обіду для 300 учнів вона використала 12 кілограмів м’яса.

“Я прикинув, що це буде по 40 грамів на дитину. До того, це вага – брутто. М’яса у вареному чи смаженому вигляді буде ще менше.

Тобто кожна дитина недоотримала 33 грами, мінімум”, – зауважує  Штефаньо.

Крім того, в шкільний “кебаб” додають хліб, хоча, за рецептурою, шніцелі та котлети мають готуватися з м’яса.

При приготуванні мясної страви кухарка використала 700 грамів хліба. 

Подали “кебаб” з гороховим пюре. На перше у дітей був овочевий суп на воді. 

За словами ще одного місцевого депутата Олександра Волосянського, в шкільному меню все написано та намальовано красиво, але дійсності не відповідає.

Наприклад, в  анонсованому в меню салаті з капусти, моркви та буряка не було капусти. А виноградний компот на смак був водянистим.

“По факту дітям подали буряк та три шматочка моркви. А компоту, згідно з новим меню від Клопотенка, взагалі не мало бути, бо там передбачений чай.

Але в їдальні видали компот з винограду “Ізабелла”, на смак – як вода”,  розповідає депутат.

Крім того, депутати кажуть, що приміщення, де готують дітям їжу, знаходиться у жахливому стані, а на контейнерах з заготовками відсутні стікери з термінами придатності. 

Валентин Штефаньо також спілкувався з підприємицею, яка постачає продукти до школи, але вона не змогла конкретно відповісти на питання: куди все ж таки поділися 10 кілограмів м’яса з дитячого обіду, і чому його замінили на хліб. 

Підприємиця почала жалітися, що коштів дуже мало. І вкластися в калькуляцію важко. Але чому від неї не надходило звернення до міської ради?

В кінцевому результаті страждають діти. Голодна дитина не в змозі думати. Як вона буде працювати на уроці математики, наприклад?”– говорить депутат. 

Батько одного з учнів Олександр Ляхін каже, що щомісячно сплачує за харчування однієї дитини 517 гривень. Це – лише обіди. Якість їжі у школі його дітей не влаштовує.

“Кашка, як водичка. А дітям пільгових категорій їжу приносили в клас, вибачте, як свиням. У канцелярському файлі” розповідає він.

Депутати зазначили, що на виході зі школи спілкувалися з батьками, і більшість з опитаних охарактеризували харчування у школі як незадовільне.

Я вам чесно скажу, коли служив в армії, нас годували краще. Діти шкільну їжу фактично не їдять, все йде у відходи” сказав Штефаньо.

Народні обранці кажуть, що попросили підприємицю та керівницю навчального закладу виправити ситуацію з харчуванням. Але, за словами батьків, після цього візиту якість обідів не змінилася. 

Однак, як зазначив, Олександр Ляхін, дітей-пільговиків нарешті запросили снідати в їдальню, та видали їм їжу в тарілках.  

Раніше повідомлялося, що 30 дітей отруїлися у санаторії на Одещині.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин