Лондон відправляє військові кораблі до острова, якому загрожує блокада

6.5.2021 в 13:15 Політика

До британського острова Джерсі, що в протоці Ла-Манш, Велика Британія направила два патрульні катери Королівських військово-морських сил

Про це повідомляє BBC.

Торговельна угода між ЄС і Великою Британією, укладена після Brexit, змінила правила риболовлі: тепер для вилову риби в британських водах кораблі мають довести, що вони цим займалися раніше. Особливо важливо це для Франції, розташованої найближче до Великої Британії.

Ще 3 травня Париж заявив, що Лондон порушив свою частину угоди, заявивши про “нові технічні правила“, які британська сторона висунула 30 квітня під час затвердження дозволів на риболовлю для французьких суден.

Як заявило міністерство з питань рибальства Франції, ці правила обмежують акваторію, в якій може здійснюватися вилов риби, кількість днів, яку рибалки можуть перебувати у відкритому морі, та обладнання, яке вони можуть використовувати.Розташування острова Джерсі на мапі

4 травня міністерка моря Франції Аннік Жирарден заявила, що як крок у відповідь Париж розглядає можливість блокування електропостачання на Джерсі. 95% електроенергії острова забезпечуються підводними кабелями з Франції.

Ця заява й викликала реакцію Лондона, зазначає The Guardian. Як повідомив речник Даунінґ-стрит, ввечері 5 травня британський прем’єр-міністр Борис Джонсон поспілкувався з очільником Джерсі щодо можливої блокади острова.

За результатами розмови Джонсон висловив “незламну підтримку” Джерсі й назвав погрози щодо його енергетичної блокади “неприйнятними й непропорційними“. Виявом підтримки й стало направлення двох патрульних кораблів.

Проблема рибальства була каменем спотикання в перемовинах ЄС і Великої Британії про торгівлю після Brexit. З одного боку, рибалки з ЄС щороку виловлюють у британських водах риби на понад 600 млн фунтів стерлінгів; з іншого, ринок ЄС є найбільшим для збуту Лондоном свого вилову (три чверті у 2019 році).

Великій Британії так і не вдалося поки укласти угоду про правила рибальства із Норвегією (не є членом ЄС). Очільник професійного об’єднання рибалок UK Fisheries стверджував, що відсутність доступу до норвезьких субарктичних вод суттєво вдарить по галузі.

Раніше повідомлялося, що Україна та Британія домовилися про розширення військового співробітництва.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин