Іноземні журналісти мають проблеми з акредитацією в зоні ООС

8.2.2023 в 16:41 Суспільство

Медійна спільнота й Медіарух заявляють про проблемну ситуацію, що склалася з акредитацією іноземних журналістів у зоні ООС

Про це повідомили в Інституті масової інформації.

За інформацією мінстра оборони, наразі близько 400 анкет досі перебуває на розгляді для отримання акредитації в зоні ООС. За рівнем уваги іноземних медіа до України ситуацію наразі можна порівняти з 2014–2015 роками.

За інформацією іноземних журналістів, під час отримання акредитації в зоні ООС вони стикаються з численними технічними проблемами, які ускладнюють роботу медіа і підривають довіру до українських органів влади. Зокрема:

  • Термін видавання “акредитації” в 30 днів не відповідає реаліям сьогодення і особливостям роботи медіа. В умовах ескалації, затягування строків видавання нівелює інтерес медіа до подій в Україні і створює невиправдані технічні перешкоди. Окремі журналісти також скаржаться на понаднормове затягування видавання “акредитації” навіть до кількох місяців з невідомих причин.
  • “Акредитація” видається в пресцентрі в Часовому Яру, який має дуже обмежену кількість співробітників і так само обмежені технічні можливості. За даними ІМІ, над обробленням акредитацій на місці працює лише одна-дві людини, що не відповідає рівню запитів.
  • Процедура розгляду заявок є непрозорою, без можливості якимось чином оскаржити відмову в акредитації.
  • Відсутність якісного зворотного зв’язку з журналістами, які змушені звертатися до колег, громадських організацій і зрештою писати публічні звернення, щоб вплинути на ситуацію.

Раніше повідомлялося, що глави МЗС Чехії, Словаччини та Австрії відвідали прифронтову зону в Україні.

Фото: АрміяInform

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин