Голова Інституту нацпам’яті про марш на честь дивізії “Галичина”: Неприпустимо

29.4.2021 в 11:52 Суспільство

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович відреагував на марш на честь дивізії “Галичина” у Києві

Про це повідомив Дробович у Facebook.

“Не розумію, чим завинили вишиванки, що їх використовують під час маршів на честь нацистських військових підрозділів. Уже б йшла ця маргінальна група у галіфе чи в чому там ходили любителі фюрерів.

Глорифікація військ СС – це неприпустимо для європейської країни, і я впевнений, що цього не підтримує абсолютна більшість українців” – йдеться в повідомленні.

Дробович додав, що треба вивчати історію і “відкрито розбиратися у складних питаннях”.

“Чому взагалі з‘являлися нацистські добровольчі підрозділи, звідки бралися всі ці корпуси, дивізії, легіони та батальйони (угорські, французькі, російські, білоруські, українські, італійські, латвійські, естонські, албанські…), чого прагнули люди, які там служили? Через відповіді на такі питання можна краще зрозуміти причини і перебіг Другої світової війни, вникнути у суть нацистських та комуністичних злочинів, взагалі політики тоталітарних держав”, – зазначив він.

“Вочевидь чорно-білими спрощеннями, маршами, популістичними гаслами та сумнівними кричалками до побудови сильної та відповідальної політичної нації не наблизитись”, – написав керівник Українського інституту національної пам’яті.

Раніше повідомлялося, що суд постановив перейменувати проспект Бандери на Московський.

Стрічка новин

Стрічка новин