G7 вимагає звільнити Навального

27.1.2021 в 11:45 Політика

Міністри закордонних справ країн G7, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США, а також глава дипломатії ЄС виступили зі спільною заявою з вимогою звільнити російського опозиціонера Алексєя Навального

Про це повідомляє “Європейська правда“.

“Ми, міністри закордонних справ країн G7… об’єдналися для того, щоб засудити політично вмотивований арешт і взяття під варту Алексєя Навального”, – сказано у заяві.

Глави МЗС наголошують, що вони також “глибоко стурбовані затриманнями тисяч мирних протестувальників і журналістів”, і закликають Росію виконати свої національні та міжнародні зобов’язання і звільнити тих, хто 23 січня був безпідставно затриманий за реалізацію свого права на мирні зібрання.

“Ці події підтверджують, що в Росії продовжує розвиватися негативна тенденція до скорочення простору, в якому діють опозиція, громадянське суспільство, правозахисники і звучать незалежні голоси”, – заявили міністри країн “Групи семи”.

Дипломати назвали вкрай прикрим той факт, що Навальний перебуває під вартою за звинуваченням, яке ще 2017 року було визнано Європейським судом з прав людини неправомірним і явно необґрунтованим. 

“Ми, міністри закордонних справ країн G7, закликаємо владу Росії до невідкладного та безумовного звільнення Алексєя Навального. Росія зобов’язана поважати і гарантувати дотримання прав людини відповідно до своїх національних і міжнародних зобов’язань”, – заявили міністри.

Раніше повідомлялося, що Навальний закликає росіян йти на “майдан”.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин