Двоє ув’язнених вкрали млн грн через поштового оператора

1.4.2021 в 10:03 Суспільство

Служба безпеки викрила зловмисників, які викрадали гроші, втручаючись в електронну систему приватного поштового оператора

Про це пише СБУ.

Схему організували двоє “кримінальників”, які відбувають покарання в одній з виправних колоній у Сумській області.

Також до схеми вони залучили кількох колишніх засуджених та їхніх родичів.

За версією слідства, зловмисники замовляли в підприємців товари широкого вжитку від імені вигаданих осіб. Доставка мала відбуватись через приватного поштового оператора з оплатою після одержання посилки. Потім шахраї телефонували продавцям, представляючись працівниками пошти, і випитували у них коди доступу до особистих кабінетів в електронному додатку оператора. Приводом було нібито бажання “клієнта” оформити адресну доставку замовлення.

Після одержання кодів ділки “підв’язували” до електронних кабінетів номери власних банківських карток і привласнювали частину грошей, які надходили від продаж.

Зазначається, що частину коштів зловмисники через електронні системи перераховували на потреби організованих злочинних угруповань з РФ.

Нині вирішується питання щодо повідомлення організаторам і учасникам про підозру.

Мова йде про ч. 3 ст. 28 і ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, вчинене організованою групою) та ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою групою) ККУ.

Раніше повідомлялося, що на Полтавщині поліція вилучила наркотиків на понад 3 млн грн.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин