Останній перепис населення в Україні сфальсифікований рівно на 88,8% – аналітики

5.2.2020 в 10:58 · 39Переглядів Суспільство

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заперечує звинувачення

Про це повідомляє Наразі.Медіа із посиланням на аналітичний центр “Український Центр Суспільних Даних”.

Соціологи зіставили дані останнього перепису населення, представлені урядом наприкінці січня, і Державної служби статистики. Виявляється, що дані за всіма пунктами ідентичні, тільки результати Кабміну помножено на 0,888. Згідно цієї інформації модна припустити, що показники електронного перепису населення фальсифіковані.

Український Центр Суспільних Даних

Важко пояснити причину такого бажання, але вирішили ми подивитися, наскільки статево-вікова структура населення, представлена ​​в “Оцінці…”, корелює з даними, які містить цей сайт Державної служби статистики України“, – сказано в повідомленні на сайті організації.

Представники Центру виявили, що і в представлених Дубілетом результатах електронного перепису, і в офіційних даних Держстату дотримується приблизно однакове співвідношення між статево-віковими групами.

І тут закралася підозра. А що, якщо ніякої “екстраполяції” насправді не було? А було тупо множення даних Держкомстату на коефіцієнт 0,888 (або 88,8%)? А незначні відмінності у співвідношеннях – це лише результат округлення (тому що не комільфо вказувати у висновку, у нас 8110 378,392 (триста дев’яносто дві тисячні) осіб підраховано)“, – повідомили аналітики.

Помноживши дані Держстату на 0,888, вони отримали результати, які практично збігаються з результатами електронного перепису. Результат, за їхніми словами, не збігся тільки для однієї статево-вікової групи – жінок 15-24 років (1 млн 741 тис. осіб замість 1 млн. 740 тис. осіб).

Реакція міністерства

Натомість Дмитро Дубілет відповів на звинувачення на своїй сторінці у “Facebook”.

Результат пошуку зображень за запитом дубілет"

Вчора інтернетом поширився фейк про нібито фальсифікацію Оцінки чисельності населення. В основному цей фейк підтримувався платною рекламою і публікаціями на сумнівних сайтах (один з них навіть запропонував нам за $1500 зняти публікацію), але потім його передрукували кілька великих ЗМІ. Так що доводиться реагувати. Отже, головна “сенсація” полягає в тому, що дані по віковій структурі з даних Оцінки і за даними Держстата майже збігаються. “Експерти” розділили числа вікових структур одна на одну і отримали однакове співвідношення – 88.8%. Точніше, майже однакові – від 88.808% до 88.839%. З цього вони роблять висновок, що дані Оцінки були просто сфальсифіковані. Щоб ви зрозуміли, що ніякої сенсації тут нема, я дозволю собі процитувати свій же пост з результатами Оцінки. Нагадаю, ми проводили Оцінку трьома методами. Всі три дали однаковий результат“, – заявив він.

З більш детальною інформацією щодо останнього перепису населення в Україні ви можете ознайомитись у аналітичній статті Ореста Лісовського.

Стрічка новин

Стрічка новин