Цього року закінчимо слідство в основних справах Майдану – Венедіктова

18.2.2021 в 14:51 · 5Переглядів Політика

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова анонсувала закінчення слідства в основних справах Майдану цього року та винесення вироків щодо розстрілу протестувальників 20 лютого 2014 року

Про це Венедіктова повідомила у Верховній Раді, виступаючи зі звітом 18 лютого , цитує УП.

“Ми продовжуємо цілеспрямовану роботу щодо ефективного розслідування щодо злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, адже справи Майдану – це справа честі для нас. 

Обов’язок органів правопорядку та прокурорів – нарешті надати відповідь на запитання суспільства: хто причетний до трагічних подій на Майдані, вбивств, викрадень, переслідувань, зловживань та перешкоджань мирним протестам. І ми над цим безперервно працюємо…

Серед перспектив на цей рік, передусім, завершення судового розгляду в суді першої інстанції (справи) щодо розстрілів 20 лютого 2014 року мирних протестувальників на вулиці Інститутській у столиці. Також я можу вас запевнити, що цьогоріч ми забезпечимо закінчення слідства в основних справах Майдану – з тим, щоб кожен,хто вчинив злочин, поніс справедливе покарання” – повідомила Венедіктока.

Венедіктова відзвітувала, що торік було активізовано роботу – і “втричі зросла кількість осіб, яких Офісом генерального прокурора повідомлено про підозру”. Серед них 24 працівники органів внутрішніх справ, 3 прокурори, 5 суддів та 10 цивільних осіб. 

Також збільшилася втричі кількість направлених до суду обвинувальних актів стосовно чотирьох десятків осіб, заявила генпророрка.

 

Венедіктова додала, що “забезпечено підтримання публічного обвинувачення в сотні судових справ Майдану за обвинувачення близько 200 осіб”. 

Раніше повідомлялося, що Кабмін затвердив план заходів із вшанування Революції Гідності на 2021-2025 роки.

Стрічка новин

Стрічка новин