Чому замість виробництва ДТЕК викуповує дешеву електроенергію “Енергоатому”?

5.8.2020 в 13:27 · 32Переглядів Суспільство

На аукціоні, який днями провів “Енергоатом”, компанія Ріната Амхетова стала найбільшим покупцем

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає Наразі.Медіа.

“Всього на аукціон прийшли 17 покупців, а купили електроенергію 6 учасників аукціону. Найбільшим покупцем електроенергії став Д.Трейдінг, це трейдер із групи компаній ДТЕК. Він купив 500 МВт рівним графіком”, – написав він.

Ці потужності ДТЕК може перепродати своїм контрагентам замість електроенергії, яку виробляють на їх власних ТЕС з вугілля власного видобутку. За приблизними підрахунками обсяг, що купили в “Енергоатомі”, дозволяє відмовитися від видобутку і спалювання в ТЕС 732 тисяч тонн вугілля. Екологи можуть радіти, але не шахтарі.

Раніше повідомлялося про страйки шахтарів Ахметова, які проходили у Києві. Гірники тоді вимагали погашення боргів по зарплатах. Отже, таким чином олігарх може вбити двох зайців – заробити на перепродажі дешевої “атомної” електроенергії за вартістю “вугільної”, а також підготувати ґрунт для нових страйків незадоволених шахтарів.

Стрічка новин

Стрічка новин