Білоруський політв’язень намагався накласти на себе руки у залі суду

1.6.2023 в 18:01 Суспільство

Білоруський політв’язень Степан Латипов спробував вчинити самогубство у залі мінського суду, де розглядали його справу

Про це пише правозахисний центр “Вясна”.

Суд у Мінську розглядав справу проти Латипова одразу за трьома статтями кримінального кодексу. Зокрема, його обвинувачують в організації чату у Telegram та майстерні з виготовлення символів протесту у Білорусі, а також протидію правоохоронцям під час його затримання 15 вересня.

Окрім того, як директора компанії Belarbo його звинуватили у введенні споживачів в оману при наданні послуг із захисту рослин.

У суді Латипов не визнав себе винним за жодним з епізодів, за якими його звинувачують.

Після оголошення перерви у судовому процесі, Степан Латипов спробував перерізати собі горло. Як зазначають у правозахисному центрі, це сталося одразу після допиту його батька.

Чоловік став на лаву підсудних у клітці так, щоб до нього не дотягнулися конвоїри та встромив собі ручку у горло. Після цього чоловік ліг на лаву. Йому викликали швидку.

Як зазначають правозахисники, перед цим він сказав батьку, що до нього прийшли представники ГУБОЗ (Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю) та погрожували, що якщо він не визнає провину, будуть кримінальні провадження і щодо його родичів та друзів.

Батьку! Після зустрічі до мене прийшов ГУБОЗ. Пообіцяв, що якщо я не визнаю вину, у мене буде пресхата, кримінальні справи проти рідних і сусідів. Пресхата у мене булаㅡ 51 день. Так що ти готуйся“,ㅡ цитує слова Латипова правозахисний центр.

Раніше повідомлялося, що Білорусь у червні скоротить поставки бензину А-95 в Україну.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин