Білорусь може з червня зупинити поставки бензину А-95 в Україну

28.5.2021 в 17:02 Політика

Білоруська нафтова компанія поки не підтвердила постачання бензину марки А-95 для українських контрагентів на червень

Про це повідомляє enkorr з посиланням на власників довгострокових контрактів на постачання бензину від БНК.

“Сьогодні нам сказали, що постачань А-95 не буде зовсім. Тим часом буде доставлено повний обсяг А-92”, – сказало джерело видання.

За його словами, причини такого рішення невідомі.

“Ми продовжуємо перемовини. За нашими даними, Мозирський завод залито бензином”, – розповів інший співрозмовник на умовах анонімності.

Він вважає, що у разі повної відмови від своїх контрактних зобов’язань репутації надійного постачальника БНК буде завдано нищівного удару.

“Ми розуміємо, що ремонт, що обсяги може бути урізано, але щоб узагалі закрити відвантаження і повідомити про це за три дні до кінця місяця – це неприпустимо з будь-якої точки зору.

У наступному році з ними просто ніхто не підпишеться”, – вважає співрозмовник enkorr, додаючи, що такий демарш може стати приводом для введення обмежувальних заходів щодо постачань із Білорусі.

У Консалтинговій групі “А-95” заявили, що у разі припинення постачань бензину А-95 з Білорусі на ринку може утворитися дефіцит.

За даними групи, середньомісячні постачання білоруського А-95 у 2021 році дорівнювали 55 тис т, що становить близько 50% ринку цієї марки.

“Брак 50% постачань не може минути для ринку безслідно. Частково можна перекритися за рахунок Литви, але малоймовірно, що завод зможе постачити більше 10-15 тис т.

Можна імпортувати морем, але таких постачань давно ніхто не робив, невідома технічна змога оперативно прийняти і вивантажити такий обсяг”, – зазначив директор “А-95” Сергій Куюн.

Раніше повідомлялося, що мережі АЗС знижують ціни на бензин.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин