Bellingcat виграв суд у Нідерландах проти інформагентства РФ

11.3.2021 в 14:54 Суспільство

Проєкт журналістських розслідувань Bellingcat виграв суд у Нідерландах у петербурзького інформагентства РИА ФАН

Про це йдеться в заяві на сайті Bellingcat.

“Окружний суд Амстердама виніс судове забезпечувальне рішення проти петербурзького інформаційного агентства РИА ФАН, яке не з’явилось на судове засідання. Рішення вважає п’ять статей, опублікованих РИА ФАН у липні і серпні 2020 року, некоректними і незаконними”, – йдеться в заяві.

У статтях помилково стверджувалося, що дослідник Bellingcat Пітер ван Гюйс (чиє ім’я РИА ФАН неправильно писало як “Пітер ван Хьюс”) та інші журналісти Bellingcat надсилали повідомлення з погрозами співробітникам РИА ФАН, а також пропонували їм хабар. Ґрунтуючись на доказах, поданих Bellingcat, суд вважає ці твердження помилковими, не підтвердженими фактами і незаконними.

Суд зобов’язав РИА ФАН оплатити судові витрати Bellingcat, а також видалити образливі статті. РИА ФАН також зобов’язано опублікувати спростування на своєму сайті протягом шести місяців.

У разі невиконання РИА ФАН постанови суду на компанію буде накладено щоденний штраф в розмірі 25 000 євро за кожен день недотримання до максимальної суми в 500 000 євро.

“Публікації РИА ФАН широко розповсюджувалися в соціальних мережах і передруковувалися на інших сайтах, афілійованих із медіагрупою “Патріот”. Головою опікунської ради медіагрупи “Патріот”, одним із засновників якої є РИА ФАН, є Євген Пригожин”, – нагадали в Bellingcat.

Раніше повідомлялося, що Bellingcat анонсували публікацію про отруєння за участю ФСБ.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин