Байден планує відновити відносини з ЄС, зміцнити НАТО та протистояти РФ

28.1.2021 в 11:32 Політика

Президент США Джо Байден планує поновити відносини із Європейським Союзом, які за його попередника були дещо погіршені, сфокусуватись на посиленні НАТО та протистоянні Росії та Китаю

Про це повідомив радник Байдена Майкл Карпентер під час Київського безпекового форуму, цитує “Укрінформ“.

“Центральною темою зовнішньої політики президента Байдена, як він і наголошував, є відновлення і зміцнення наших альянсів та партнерських зв’язків” – йдеться в повідомленні.

Карпентер наголосив, що Байден хоче нормалізувати відносини з ЄС, які погіршились за часів Дональда Трампа. 

“Співпраця з нашими європейськими друзями щодо постковідного відновлення, активізація торгівлі та зменшення бар’єрів, створених попередньою адміністрацією – як ви знаєте, попередня адміністрація розглядала ЄС як стратегічного супротивника, – все це буде повернуто на 180 градусів”, – сказав радник нового президента.

Водночас, Карпентер зауважив, що ЄС буде першочерговим партнером для США, а НАТО – ” оплотом трансатлантичних відносин”. 

“Думаю, Президент Байден якнайшвидше скористається можливістю, щоб зміцнити НАТО не лише в сенсі сил та засобів, мобільності і боєготовності, що, безумовно, вкрай важливо, а найголовніше – в плані згуртованості НАТО для політичного консенсусу. Без якого, до речі, 5-та стаття ( про захист членів Альянсу – УП) не варта того паперу, на якому вона написана”, – відзначив радник Байдена.

За його словами, США продовжать політику стримування Росії та Китаю.

Раніше повідомлялося, що Байден вважає “Північний потік-2” поганою угодою для Європи.

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин