У ЗСУ анонсували закупівлю іноземних антидронів. Ще торік випробовували вітчизняні пристрої для протидії БПЛА

14.12.2022 в 11:44 Ексклюзив

Журналістам Наразі.Медіа стало відомо про деталі випробувань вітчизняних антидронових рушниць.

8 грудня в інтерв’ю виданню АрміяInform головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що українських військових почнуть озброювати імпортними антидроновими рушницями.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак

Нова загроза з повітря

Як показала практика останніх років, успіх у сучасних війнах неможливий без використання безпілотників. Їх основна мета - розвідка та ураження цілей. Досвід цьогорічної фази протистояння на Карабасі довів, що БПЛА можуть нести серйозну загрозу.

Це відносно нове явище на полях битви, тому проти нього немає якісної протидії. Хоча одне є, але воно дещо комічне. Азербайджанське міністерство оборони розповсюджувало відео, на якому їх ударний БПЛА атакує фейкову ціль - повнорозмірний макет зенітно-ракетного комплексу Вірменії. 

Український винахід

Українські розробники винайшли більш сучасний метод протидії безпілотникам. У лютому 2019 року ЗСУ тестували вітчизняні антидронові рушниці вироблені київською компанією “Квертус”. 

Українська антидронова рушниця

“Останнім часом почастішали випадки використання ворожими силами безпілотних літальних апаратів. Тож Збройні Сили України, аби запобігти стеженню за режимними об‘єктами та позиціями наших армійців, активно вивчають методи протидії БПЛА. Один з них - спеціальний радіокомплекс української розробки та виробництва.”  - йдеться у звіті Збройних сил.

12 березня 2020 року пресслужба Сухопутних військ ЗСУ оприлюднило відео з портативним комплексом протидії БПЛА українського виробництва.

Випробовування антидрону

За інформацією з нашого джерела розробка вітчизняного антидрона розпочалася одразу після гарячої фази війни з Росією - в 2015-16 роках та тривала до 2019. Випробовування на полігоні проходили успішно, але за умовою, що оператор рушниці повинен був заздалегідь знати де знаходиться дрон та направляти зброю точно на нього. 

Сам пристрій важить приблизно 15 кг, що втричі більше ніж, наприклад автомат Калашнікова (АК-47), а фактичний радіус дії залежить від видимості дрона. Тобто, якщо звичайний дрон буде ближче ніж 500 метрів, то його все одно не можна буде побачити. 

Українське - гірше?

Виходячи з презентацій українських антидронів, досить неоднозначною виглядає заява Хомчака про придбання західних аналогів. 

Позаяк причина з якої ЗСУ замовлятиме антидрони за кордоном, а не буде вдосконалювати вітчизняні версії - невідома. Можливо, справа в усім відомій корупції в оборонці, а може іноземні аналоги  дійсно кращі. 

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин