Андрій Аксьонов: мер з “великої дороги”

2.4.2023 в 14:49 Політика

Міський голова Добропілля Андрій Аксьонов переміг на проміжних виборах до Верховної Ради України. Він набрав 65,46% голосів виборців. Чим відомий пан Аксьонов? Якого політичного курсу притримується та чому патріотична спільнота вже охрестила його перемогу “зрадою”?

Андрій Аксьонов - хто це?

Андрій Аксьонов родом з містечка Новодонецьке, що на Донеччині. За освітою: гірничий інженер, за фахом “Розробка родовищ корисних копалин”. А ось за покликанням - мер, голова та дуже одіозна фігура.

Ще у далекому 2008 та у 2010 роках, відповідно, його обирали селищним головою Новодонецька від “Партії регіонів”. Але у 2015 керувати вотчиною пан Аксьонов перестав і перебрався у Добропілля, де і став тоді міським головою. За п’ять років історія повторилася і він знову став мером. З власних джерел НАРАЗІ.МЕДІА повідомляється, що в даній посаді міського чиновника у свій час посприяв Древаль Віктор Григорович, позапартійний секретар міськради. Зазначається, що ця неформальна угода грунтувалася виключно в інтересах кооперації у корупційних схемах з тендерами, як наприклад з котельнями на балансі міста та стелою у центрі Добропілля, про що мова буде йти далі.

На сайті міської ради Добропілля зазначено, що Андрій Аксьонов має чотирьох дітей. З 2015 року в деклараціях він вказує дружину Тетяну, двох синів та дочку. Однак упускає в деклараціях той момент, що його дружина Тетяна Володимирівна володіє двома компаніями: ПП “РАРИТЕТ” та ТОВ “ПАЛЛАДІУМ СЕРВИС”.

Журналісти НАРАЗІ.МЕДІА вирішили перевірити діяльність приватного підприємства “РАРИТЕТ” за фактичною адресою в м.Київ. Як виявилося, ніякого підприємства за вказаною адресою не існує та мешканець зазначеної квартири повідомив, що нічого не знає про Тетяну Володимирівну Аксьонову, очільницю цієї фірми ПП “Раритет”.

Також за даними декларації за 2019 рік у Андрія Аксьонова в спільній власності з дружиною житловий будинок площею 80,90 кв.м в смт. Новодонецьке, земельну ділянку площею 603,00 кв.м в смт. Новодонецьке (теж спільна власність з дружиною).

Сам він володіє двома житловими будинками в Новодонецькому площею 63,60 кв.м та 80,90 кв.м, двома земельними ділянками там же площею 540 кв.м і 603,00 кв.м та квартирою в Добропіллі площею 50,50 кв.м.

В принціпі, нічого незвичного… але в народі про нього знають дещо більше.

Громадськість vs Андрій Аксьонов

У Аксьонова дуже довга історія взаємовідносин з активістами патріотично налаштованих партій та організацій. Зокрема, активіст Анатолій Єгоров, знає діяльність голови селища Новодонецьке та згодом міського голови Добропілля дуже добре. За його словами, мер неодноразово був учасником корупційних скандалів:

“Отримання “відкатів” за схему з неприбутковими котельнями, які поставив на баланс міста, виписування близькому оточенню працівників премій у розмірах 70-100 тисяч грн., з яких отримував власну долю, участь у фондах, в яких також фігурує його соратниця Гриб Вікторія Олександрівна (куратор спільних комерційних проєктів компанії “ДТЕК Енерго” та міської влади Добропілля в обличчі Аксьонова, з 2019-го року зайняла посаду депутата від партії “ОПЗЖ” не без фінансової допомоги “ДТЕК” Ахметова) та ін”, - розповів Єгоров.

Гриб Вікторія Олександрівна

За словами активіста, однією з найбільш скандальних корупційних схем, де фігурує безпосередньо Андрій Аксьонов та Гриб Вікторія є відкриття у 2017-му році стели у Добропіллі за кошти компанії “ДТЕК”. Зазначається, що саме за підписом міськголови стелу повторно купили за 160 тис. грн.

Джерело: ГО “Левіафан”

Згідно з клопотанням досудовим розслідуванням встановлено, що 20.12.2022 ОСОБА_1 з метою подальшого особистого використання, а також використання Добропільським міським головою ОСОБА_2 , склала завідомо неправдивий офіційний документ - договір про закупівлю товару від 20.12.2017, в якому виконавчий комітет Добропільської міської ради в особі ОСОБА_2 виступає покупцем, а ФОП ОСОБА_3 - колишній найманий працівник її чоловіка ОСОБА_4 - продавцем, та в який внесла завідомо неправдиві відомості про те, що ФОП ОСОБА_3 у грудні 2017 року має поставити на адресу покупця стелу м.Добропілля вартістю 159980 грн. та здійснити її монтаж, усвідомлюючи, що даний товар фактично поставлятися не буде і ФОП ОСОБА_3 не виступає стороною даного договору. Після цього ОСОБА_1 , не маючи будь-яких повноважень, власноручно підписала договір про закупівлю товару від 20.12.2022 та специфікацію до нього від імені ФОП ОСОБА_3 . В подальшому ОСОБА_1 з метою заволодіння бюджетними коштами підробила підпис від імені ФОП ОСОБА_3 у видатковій накладній від 22.12.2022 щодо поставки Стели м.Добропілля, після чого використала вищевказаний договір та накладну шляхом її подання на підпис посадовим особам Добропільської міської ради,” - йдеться в постанові суду.

Андрію Аксьонову часто закидають сприяння проведенню так званого “референдуму”. У травні 2014 роки сепаратистськи налаштовані люди з навколишніх населених пунктів з’їхалися в Новодонецьке (селищем на той час керував саме він) на організований окупантами так званий “референдум”: говорили, що у них “голосування” не організували, так хоч в цьому селищі є намет. На відео про ті події чутно, як люди висловлюють подяку за організацію та кажуть: “Аксьонов молодець”.

У 2014 році Аксьонов організовував “референдум ДНР” у селищі Новодонецьке (околиця Добропілля), де тоді був селищним головою. На ютубі досі можна знайти епічне відео з Новодонецького, де прихильники “ДНР” із сусідніх містечок дякують Аксьонову за те, що він організував “референдум”, та скаржаться на своїх міських голів, які не стали займатися сепаратизмом і “не дали їм проголосувати“, – написав у Facebook журналіст та представник Донецька в ТКГ Денис Казанський.

Сам Аксьонов про все це говорив так: “Як мер, я зобов’язаний виражати сподівання громадян, які тут живуть. Ось вони захочуть в Росії залишитися, і я зобов’язаний їм сказати: так, треба залишитися в Росії. Чи захочуть вони приєднатися до Гондурасу, я скажу: так, ви можете до Гондурасу приєднатися”.

Проте звинувачень щодо подій 2014 року сепаратисту так і не висунули.

Взагалі-то, спілкування в Андрія Аксьонова з проукраїнськими силами не вдалося. Так, 2015 році він висловився на адресу учасників патріотичного автопробігу так: “Я зараз скажу не для преси те, що я думаю щодо вашого автопробігу: ви звичайні говномути.

А у 2017 році, як повідомляє видання “Вчасно”, депутат Микола Стрепоченко запропонував внести в регламент сесії міськради Добропілля хвилину мовчання за загиблими воїнами АТО, на що Андрій Аксьонов відповів: “Я взагалі не розумію, чому ми починаємо саме воїнів АТО хвилиною мовчання поминати, - сказав глава міста. - Війна йде вже три роки. В Одесі теж ось люди загинули, жінки, діти”.

Андрій Аксьонов громадянин РФ?

У 2017 році народний депутат України Дмитро Лубинець розповів Радіо Свобода, що Андрій Аксьонов нібито звернувся до окупаційної влади Криму та отримав російський паспорт 25 червня 2014 року.

Згодом в мережі були оприлюднені дані сайту федеральної податкової служби Росії, де підтверджено, що громадянину Аксьонову Андрію Анатолійовичу 02.02.2023 року народження присвоєно ідентифікаційний номер платника податків РФ.

  • За версією прокуратури, Аксьонов без поважних причин залишав робоче місце міського голови Добропілля та їздив до окупованого РФ Криму. Також зазначається, що за підробленими документами йому нарахували та виплатили бюджетні гроші за той час, коли він був у від’їзді.

Остання постанова суду у цій справі датована 21 січня 2021 року. Справу ще не закінчено.

Проплачені акції в Добропіллі

  • Зі слів місцевих жителів Добропілля, мер неодноразово звозив людей на проплачені акції - в підтримку самого ж себе. Але замість агресивно налаштованих “тітушок” міськголова збирав людей похилого віку. Як повідомив один із жителів Добропілля, на питання “чому ви підтримуєте Аксьонова?” бабусі лаконічно відповіли: “Він же наш!”.

Так чий все ж таки Аксьонов? Питання залишається риторичним.

Підготував Буженецький Семен.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин