Аналіз повітря та “мови” котів: у Гарварді вручили Шнобелівську премію

10.9.2022 в 11:08 Різне

У США відбулося вручення Шнобелівської премії — це пародія на Нобелівську, яку вручають за досягнення, що “спочатку викликають сміх, а потім роздуми”

Перелік номінантів опублікували на сайті премії.

Переможці отримали трофей, який вони повинні були зібрати самі з роздруківки PDF, і грошовий приз у вигляді підробленої банкноти в 10 трильйонів зімбабвійських доларів.

  • Премія з біології: за аналіз «мови» кішок, зокрема, як саме змінюються їхнє нявкання, пирхання, муркотіння у відповідь на зміни в інтонації мови людей;
  • Премія за екологію: за використання генетичного аналізу для виявлення різних видів бактерій, які мешкають у пачках викинутої жувальної гумки, що застрягла на тротуарах в різних країнах.
  • Приз із хімії: за хімічний аналіз повітря в кінотеатрах, щоб перевірити, чи залежить його склад від кількості насильства, випадків вживання наркотиків, ненормативної лексики та сексуальних сцен у фільмах, які там показують.
  • Премія в галузі економіки: за відкриття того, що ожиріння політиків країни може бути хорошим індикатором корупції в ній.
  • Премія в галузі медицини: за демонстрацію того, що сексуальний оргазм може бути настільки ж ефективним для поліпшення носового дихання, як і протинабрякові ліки.
  • Приз миру: за перевірку гіпотези про те, що люди почали носити бороди, щоб захистити себе від ударів по обличчю.
  • Приз за фізику: за проведення експериментів з метою зʼясувати, чому пішоходи не стикаються постійно з іншими пішоходами.
  • Приз у галузі кінетики: за проведення експериментів з метою зʼясувати, чому пішоходи іноді стикаються з іншими пішоходами.
  • Премія з ентомології: дослідження “Новий метод боротьби з тарганами на підводних човнах”.
  • Приз за транспортування: за експериментальне визначення, чи безпечніше перевозити носорога догори ногами.

Щодо експерименту з носорогами, то науковці підвішували до вертольота 12 тварин догори ногами, щоб подивитися, як це на них впливає. Так зазвичай роблять у південноафриканських країнах для переміщення носорогів (перед цим їх транквілізують). Однак до цього ніхто не перевіряв, як це впливає на їхнє серце та легені. Виявляється, тварини впоралися дуже добре. Фактично, були докази того, що носороги краще почуваються в цьому положенні, ніж просто лежачи на грудях або на боці.

Раніше повідомлялося, що вчені розрахували, яким чином можна вбити COVID-19.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин