Акули кусають людей, бо вважають їх морськими котиками — дослідження

28.10.2022 в 16:03 Різне

Австралійські вчені підтвердили теорію про те, що акули нападають на людей через помилкову ідентифікацію

Про це пише New Scientist та The New York Times.

Хижа риба плутає серферів з морськими котиками. Особливості зору не завжди дозволяють їй побачити різницю між людиною та твариною. Найчастіше людей зі здобиччю плутають молоді особини. 

У ході свого експерименту вчені прикріпили камеру до підводного скутера, який їхав дном басейну та імітував швидкість та рух акули. Дослідники записали кілька відео: з морським котиком, що пропливають на поверхні, морським левом, серферами на трьох типах дощок і звичайними людьми.

Ролики відредагували в комп’ютерній програмі з огляду на особливості зору акул. Вони бачать світ у сірих відтінках і важко розрізняють деталі — приблизно так само, як дайвер, що пірнув під воду без окулярів. Найімовірніше, під час полювання акули покладаються на аналіз руху та розмаїття освітлення.

Вчені проаналізували записане відео в різних дозволах і встановили, що акули не бачать суттєвої різниці між серфером і морським котиком, що гребе на дошці. 

Морський котик і серфер знятий камерою на підводному скутері.

“В акул історично склалася репутація людожерів. Ми показуємо, що це негаразд. Розуміючи, чому акули кусають людей, ми можемо вигадати досконаліші технології захисту, які будуть не такі агресивні для морських мешканців, але водночас ефективні для людей”, — сказала співавтор дослідження Лаура Раян.

В океані від акул найчастіше страждають серфери, а не пересічні туристи. Найчастіше на них нападають великі білі, тупорилі або тигрові акули. Як правило, хижі риби відпускають людей після першого укусу. Це означає, що вони не розглядають їх як видобуток.

Раніше повідомлялося, що у Новій Зеландії виявили акул, що світяться в темряві.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин