Скільки українців підтримує незалежність, ЛГБТ та міграцію — соцопитування

5.9.2022 в 13:47 Суспільство

Майже половина українців не підтримують ЛГБТ, 42% — чайлдфрі, а понад 30% хотіли б працювати за кордоном

Про це повідомляє НАРАЗІ.МЕДІА із посиланням на соцопитування “Рейтинг”.

Проголошення Незалежності України сьогодні загалом підтримали б 80% опитаних. Не підтримали б – лише 15%, вагалися з відповіддю – 5%. Найвищий рівень підтримки Незалежності України серед покоління, яке народилося після 1991 року (87%).

У ціннісному спектрі українців домінують конформізм та безпека. Найнижчі показники мають багатство та стимуляція. Самостійність, гедонізм та досягнення утримуються на середньому рівні.  У віковому розподілі молодша група найбільш зміщена у бік гедонізму, самостійності та стимуляції. Молодь та люди середнього віку також сходяться у визнанні досягнень. Натомість старші більше тяжіють до традиційності, серед них також найменша цінність багатства. Особливо виділяється група 16-24 років, які найбільш відкриті до змін та прагнуть самоствердження. Вони єдині, хто більше відкриті до змін, ніж консервативні. Жінки в усіх вікових групах більше, ніж чоловіки тяжіють до самовизначення (доброта й універсалізм). Аналіз за доходами показав, що цінність багатства для бідних майже не має значення. 

47% опитаних заявили, що негативно ставляться до представників ЛГБТ+, а 42% — до чайлдфрі, тобто людей, які свідомо відмовилися від намірів народжувати дітей. Ставляться позитивно лише 7-8%.

28% респондентів стверджують, що не сприймають атеїстів (людей, які не вірять у Бога). Нейтрально до них ставляться 63%, а 8% — позитивно. Водночас 60% опитаних кажуть, що вірять в існування Бога; 17% — сумніваються, але вірять; 14% — вірять у вищі сили.

Найбільш толерантними, за даними опитування, виявилися дівчата 16-24 років: третина з них позитивно ставиться до ЛГБТ та чайлдфрі. Також жителі Києва більш толерантні, ніж мешканці будь-яких інших регіонів, водночас на заході менш терпимі до атеїстів, а на сході — до ЛГБТ+ та чайлдфрі.

32% хотіли б працювати за кордоном, 65% - не хотіли б. Найбільше охочих поїхати на заробітки серед наймолодших – це 54%, а найменше серед 61+ (лише 18%). На Донбасі  охочих виїхати на роботу закордон вдвічі менше, ніж у західних областях (20-23% проти 40%). 

Основними причинами чому хочуть працювати за кордоном, обрали вищу зарплату (71%) та кращі умови життя (57%). Ще по 20% обрали кращі умови праці й можливості самореалізації.

Пояснюємо що таке BLM на пальцях однієї руки.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин