Зеленський підписав закон щодо посилення покарання для псевдомінерів

25.3.2023 в 15:38 Політика

З січня до березня 2020 року розпочато 213 кримінальних проваджень за статею “Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян”.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про мінування? повідомляє Наразі.Медіа.

Першоджерело: Офіс Президента України.

“Цей документ має на меті суттєво зменшити кількість завідомо неправдивих повідомлень про мінування об’єктів і забезпечити економію матеріальних та інших ресурсів органів державної влади, залучених для перевірки неправдивої інформації”, - йдеться у повідомленні.

також повідомляється, що за даними Національної поліції України, за 2019 рік слідчі розпочали досудове розслідування близько 2 тис. кримінальних правопорушень, передбачених статтею 259 Кримінального кодексу України, що вдвічі більше, ніж у 2018 році. А з січня до березня 2020 року розпочато 213 кримінальних проваджень за вказаною статтею. При цьому нерідко одночасно повідомляється про мінування десятків об’єктів.

“Закон запроваджує кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо завідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти (таке діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років)”, - зазначають у пресслужбі Зеленського.

Нагадаємо, днями Володимир Зеленський підписав Закон про “Бюро економічної безпеки”.

Facebook
fb-share-icon

Популярні новини

Стрічка новин

Стрічка новин